Гендерна рівність – запорука соціальної справедливості

26 Лют 2013 / 07:41 | 1 коментар | Переглядів: 2530

жінка

Ось уже кілька років, починаючи з 2009 року 20 лютого увесь світ відзначає міжнародний день соціальної справедливості. Свято встановлено для того, щоб звернути увагу всього людства на необхідність прагнення до соціальної справедливості. Адже справедливість - це основа демократичного суспільства, яке забезпечує всім своїм членам рівні права і можливості. Соціальна справедливість декларує повагу до кожної людини, статі, нації і держави.

Служба зайнятості не залишилася осторонь цієї важливої події. Зокрема, тема лютневого засідання жіночого клубу "Гармонія" Тернопільського міськрайонного центру зайнятості, не лише приурочена відзначенню міжнародного дня соціальної справедливості, але й є його складовою "Гендерна рівність - запорука соціальної справедливості".

"Не секрет, що саме жінок, які претендують на вільне вакантне місце відразу запитують про їх вік, сімейний стан, наявність дітей…- зауважила фахівець Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Інна Лісовська.- Проте, ті питання, які здавалось би, мали бути першочерговими, чомусь звучать у кращому випадку останніми: освіта, досвід роботи, знання, уміння, навики. Переважно, потерпають від несправедливого ставлення роботодавців саме жінки".

Що робити у таких випадках, як боротись за справедливий підхід при відборі працівників та подолати існуючі гендерні стереотипи, які перешкоджають побудові професійної кар'єри та розвитку жінки - ось основні питання, які обговорювались на заході. Учасники - представниці прекрасної статті дискутували, ділилися досвідом, прислухалися до думок та порад запрошених на засідання соціальних партнерів.

Гість засідання жіночого клубу Лариса Васильєва - провідний спеціаліст, психолог Тернопільського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відзначила: " Законодавством забезпечується рівність прав жінок i чоловіків шляхом наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько - полiтичнiй та культурній діяльності, у здобутті освіти та професійній підготовці, у праці та винагороді за неї… Йдеться також про те, що створюються умови, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством. Мова йде про правовий захист, матеріальну і моральну підтримку материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам та матерям. Проте, виникнення гендерних проблем та дискримінації -це не законодавча проблема, а "людський фактор", початок проблеми потрібно шукати в дитинстві кожного із нас: як ми виховуємо дітей, у яких сім'ях (демократична чи авторитарна), як ми ставимось до партнерів, осіб протилежної статі - таких працівників та керівників ми маємо уже в дорослому житті."

Лілія Проць - багаторазова призерка всеукраїнських та міжнародних змагань, чемпіонка світу з пауерліфтингу своїм власним прикладом переконувала учасниць засідання в тому, що маючи життєву мету, та велике бажання задля її досягнення-успіх гарантований. Вона це зробила - отримала всесвітнє визнання в типово чоловічому виді спорту. Тому, серед порад чемпіонки: "Займатись тим, що подобається, що приносить задоволення. Бути впевненій у собі та у своїх можливостях, не зупинятися на досягнутому, розвиватись та удосконалювати свої уміння та нахили - ось основа успіху. І тоді ніхто не буде звертати увагу, якої ви статті. Адже, ви професіонал, а все інше дрібниці!"

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.