Чортків на листівках із доповненою реальністю

07 Тра 2020 / 13:27 | Переглядів: 900

chortkivvv

Триває реалізація проєкту "Кишенькове місто. Чортків у 3D форматі" від гранту ReHERIT, яким спільно займаються ГО "Центр розвитку молодої громади та міжнародного партнерства ІНІЦІАТИВА", Чортківська міська рада та компанія Skeiron.

Команда працює над скануванням великих історичних будівель, що є першим, необхідним кроком до оцифрування пам'ятки архітектури. Такі детальні сканування архітектурного об'єкта дають можливість виконувати проєктні реставраційні креслення, що допоможе у відновленні історичної будівлі у її автентичному вигляді.

"В один момент наша компанія вирішила, що нам потрібний "крутий продукт", який можна було б позиціонувати як сувенір. Щоб кожна людина, яка приїздить у певний куточок країни змогла взяти із собою "шматочок" того міста. Так і виникла ідея виготовлення листівок із доповненою реальністю", - розповідає один із працівників компанії Юрій Преподобний.

На даний момент листівки такого формату в Україні є лише з львівськими пам'ятками архітектури, а невдовзі з'являться сувенірні картки із зображеннями головних перлин Чорткова. Спеціалісти компанії Skeiron вже почали працювати над створенням листівок.

Перший етап на шляху до появи чудо-сувеніра - фотографування та сканування визначеної пам'ятки архітектури. Це досить клопітка та об'ємна праця. До прикладу, щоб на листівці в повній красі та величі з'явився Домініканський костел, споруду з усіх сторін відзняли та сфотографували. Вийшло не багато не мало - 2300 знімків.

Загалом у Чорткові відсканують вісім об'єктів:
- годинникова вежа та торгові ряди (ХІХ - поч. ХХ ст.);
- Чортківський замок (ХVІІ ст.);
- церква Вознесіння Господнього (ХVІІ ст.);
- церква Успіння (ХVІ ст.);
- костел св. Станіслава (ХVІІ ст.);
- нова синагога (поч. ХХ ст.);
- ратуша (поч. ХХ ст.);
- монастир сестер Ордену Милосердя (ХVІІІ ст.).

Після оцифрування планують створити 600 комплектів безкоштовних листівок доповненої реальності для мешканців міста та туристів, які приїдуть до Чорткова. На вигляд - це звичайні картки із фотографією пам'ятки архітектури. Але все змінюється, коли на листівку наводиш гаджет із увімкнутим спеціальним додатком. Зображення оживає і стає об'ємним. Кожен може зблизька насолодитися красою представлених об'єктів. Крім того, у додатку буде ще і супровідна розповідь про історію створення та цікаві факти про ту чи іншу будівлю.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.