333 мільйони субвенцій Одесі, 4 - Тернополю

15 Чер 2015 / 08:38 | Переглядів: 1806

верховна рада

4 червня уряд Яценюка "потішив" Тернопілля "величезною" сумою субвенцій - 4,2 мільйона гривень. Наш область і місто зокрема отримали найменше коштів зі всіх в Україні. По 333 мільйони відійшло Донецькій та Одеській областям, трішки далі опинилася Полтавщина із 290 мільйонами. У решти - як не тризначні мільйони, то двозначні. Тернопілля же обійшли належною увагою. Навіть найменші в Україні Чернівці отримали шість мільйонів. Сусідня Рівненщина дочекається 93 млн, Івано-Франківщина - майже 92 млн, а Хмельниччина - неповних 50 млн.

Що це означає для економіки краю? Кабінет міністрів виділив суму для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання. Одразу ж після цього до міського голови Тернополя Сергія Надала звернулося керівництво міських комунальних підприємств із проханням звернутися до профільного Міністерства, аби обсяг субвенцій збільшили. Бо в іншому випадку очільники КП не знають, як жити підприємствам далі, як надавати послуги населенню, платити зарплату працівникам. Про ремонтні роботи уже немає щось й казати. Тобто через дії урядовців Тернопіль постав перед загрозою щонайменше припинення подачі гарячої води! А що казати про райони нашої області...

Які реальні потреби по Тернополю в субвенціях? До прикладу, "Тернопільміськтеплокомуненерго" потребує на цей рік субвенцій орієнтовно 42,5 мільйона гривень. "Тернопільводоканал" - близько шести мільйонів.

В "Тернопільміськтеплокомуненерго" заявили одразу - виділення такої мізерної суми субвенції від Кабінету міністрів уже нині ставить під загрозу наступний опалювальнмй сезон у Тернополі. До того ж це може привести до припинення подачі гарячої води у домівки тернополян. Бо й уже сьогодні існує імовірність відключення котелень підприємства від газу через заборгованість, яка становить більше 65 мільйонів гривень. Хто буде погашати її і чим?

"Тернопільводоканал" теж невтішно відгкнувся на оприлюднені урядом суми субвенцій. Під загрозою зриву надання послуг постачання гарячої води і водовідведення.

Тож наразі керівництво Тернопільської міської ради та комунальних підприємств звернулися до Кабінету Міністрів з проханням переглянути обсяг виділення субвенцій.

Чи подіють на столичних чиновників мирні прохання? Чи зупиниться механізм доведення до банкрутства? І з чим залишаться регіони, з яким потенціалом, коли очікувана децентралізація настане? Чи не доведуть їх "до ручки" сумнівними постановами і розпорядженнями? Питань - більше, ніж відповідей. Головне ж у цьому випадку - не дозволити Кабміну своїми діями влаштувати країні і Тернополю зокрема "холодомор" і "банкрутоцид" комунальним підприємствам.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.