«Нива» зіграє весною на рідному стадіоні, але не всі матчі

31 Січ 2020 / 16:01 | Переглядів: 43262

Нива Тернопіль

Одразу після різдвяних свят спортивну громадськість краю шокувала оприлюднена на сайті ФК "Нива" і поширена багатьма ЗМІ, інформація про офіційний лист адміністрації міського стадіону Тернополя керівництву футбольного клубу, в якому йдеться про неможливість проведення улюбленою командою домашніх матчів на полі головної спортарени області аж до 13-го травня включно у зв'язку з підготовкою до фіналу Кубка України з футболу 2019/2020 рр.

Тобто через один нехай і історичний для Тернополя й області матч краща команда нашого краю, яка лідирує в групі "А" другої ліги і претендує на вихід до першої ліги майже все третє коло повинна була би зіграти без підтримки своїх уболівальників. Це випадок, аналогів якому ще не було не лише в українському, а й не чувати про такі ситуації навіть у чемпіонатах країн третього світу. Однак є надія, що здоровий глузд переможе хибну логіку окремих відповідальних за проведення епохального для Тернополя матчу посадовців полегшити собі життя, позбувшись на деякий час легендарної місцевої команди.

З чого все розпочалося і чим було спричинене?

Розпочалося усе з офіційного листа, датованого 10 січня директору ТОВ ТП ФК "Нива" Тихому А.І. від очільника головної спортарени Тернополя Шушкевича І.Б., в якому повідомляється, що найпопулярніша футбольна дружина краю не зможе зіграти жодного матчу на рідному полі аж до середини травня: "Адміністрація КП "Тернопільський міський стадіон" доводить до Вашого відома, що на виконання вимог УАФ, пов'язаних з проведенням на нашому стадіоні Фіналу Кубка України з футболу 2019/2020 р.р. 13 травня 2020 року, Ваш футбольний клуб до вищевказаної дати не зможе проводити свої домашні футбольні матчі на газоні нашого стадіону".

Навіть проведення такого рівня матчу не може бути причиною для припинення на стадіоні футбольних та інших змагань, сусідньому Львові, чия арена є резервною для проведення фіналу, відбуваються матчі елітного дивізіону. Причиною мораторію на ігри на такий тривалий період могла бути хіба що заміна газону поля або серйозні будівельні роботи. З цими запитаннями ми пробували звернутися до директора КП "Тернопільський міський стадіон" Ігоря Шушкевича, але він на телефонний зв'язок так і не вийшов.

У ФК "Нива" з оптимізмом сподіваються на вирішення проблеми

Щодо цієї ситуації керівництво улюбленої команди зверталося до очільників обласного і навіть українського футболу. А вони відповідно, за словами директора ТОВ ТП ФК "Нива" Андрія Тихого, пообіцяли сприяти вирішенню проблеми: "Зустрічалися з головою Асоціації футболу Тернопільщини Тарасом Юриком, позиція якого — щоб бодай не всі 4, але як мінімум 3 матчі ми мали змогу зіграти вдома. У Києві був на церемонії нагородження кращих тренерів, де спілкувався з першим віце-президентом Української асоціації футболу Олегом Протасовим, який теж висловив готовність сприяти нашим виступам на рідному футбольному полі".

Як повідомили в ТОВ ТП ФК "Нива", цього тижня мають відбутися переговори з компетентними щодо вирішення цієї проблеми посадовцями місцевого самоврядування Тернополя.

Стовідсотково "Нива" не зіграє напередодні фіналу і, можливо, перший матч…

Начальник управління у справах сім'ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міськради Микола Круть вважає, що проблеми взагалі немає, а простежується неспроможність керівництва "Ниви" порозумітися з дирекцією стадіону. До фіналу, за його словами, треба здійснити низку робіт, які нереально і навіть небезпечно проводити паралельно з футбольними та іншими змаганнями: "Асоціація футболу виставила вимоги щодо якості світла і наявності телетрансляційних майданчиків, підрядники мусять майже щодня їх монтувати. Якщо це буде збігатися з грою "Ниви", то команді доведеться виступити в іншому місці. Є певні технічні моменти, які адміністрація клубу мала би обговорити з адміністрацією стадіону. Втім вони між собою не спілкуються. Стовідсотково "Нива" не зіграє напередодні фіналу і під питання перший матч. Якщо на полі лежатиме сніг..."

Резервні стадіони - Чернівці, Львів, Волочиськ, Вишнівець

Офіційно резервним стадіоном у тернопільської "Ниви" є спортарена у Чернівцях. Але, як сподівається Андрій Тихий, до цього не дійде, бо такі ігри відбуватимуться без уболівальників команди: "Згідно з регламентом чемпіонату, якщо на стадіоні команди проводять реконструкцію, то необов'язково грати на резервному полі. Є у нас на прикметі Львів, Волочиськ, а також єдина в нашій області атестована для професійних матчів спортарена у Вишнівці, де ми вже грали. Однак для команди, яка бореться за підвищення у класі, дуже важливою є масова підтримка вболівальників та атмосфера рідного стадіону".

З усього вищезазначеного можна зробити висновок, що, можливо, значно легше і компофортніше було би здійснювати підготовку до проведення фіналу Кубка України, який у Тернополі відбудеться уперше, і, мабуть, це було би якісніше, але, очевидно, не на користь тернопільському й вітчизняному футболу та й іміджу самого фіналу другого за значенням футбольного турніру України.

Ярослав Лівінський

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.