Журналісти “Доби” просять підтримки через переслідування (звернення)

27 Лис 2014 / 14:24 | Переглядів: 2435

доба1

“Герой” розслідування, яке викриває діяльність так званого громадського активіста з кримінальним минулим, незаконно збирає персональні дані людей, причетних до інтернет-газети "Доба". На журналістів він пише нові і нові заяви в міліцію, просить зібрати анкетні дані, визначити статуси, адреси і подібне.

В авторському журналістському розслідуванні Назарія Наджоги доведено документально, що у своїй громадській діяльності голова так званого Тернопільського підрозділу ВГО "Комітет…" послуговується документами з підробленим підписом офіцера, командира військової частини Збройних Сил України. Доведено також, що у Реєстрі громадських об'єднань громадське об'єднання з найменуванням ВГО "Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією" - відсутнє. Не зважаючи на це, Ігор Таловов, про якого йде мова, продовжує вільно пересуватись містом, а також зустрічатись з колишніми високопоставленими співробітниками Служби Безпеки України, правоохоронних органів, офіцерів Збройних сил України.

Нагадаємо, Таловов незаконно утримував в себе в офісі журналіста Назарія Наджогу, а також пробував дізнатись персональні дані про інших працівників.

Зараз журналісти звертаються до громадських діячів, юристів та журналістів з проханням про підтримку.

Текст звернення надаємо повністю.

Ми, колектив інтернет-газети "Доба", звертаємось до Вас за підтримкою у зв'язку з переслідуванням та незаконним збором наших персональних даних так званою ВГО “Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією” (надалі ВГО "Комітет…" - прим.). Більше того, дана структура, якою у Тернополі опікується неодноразово засуджена особа, намагається протиправними методами використати УМВС України у Тернопільській області щодо збору повної інформації про нашу інтернет-газету. Голова так званого Тернопільського підрозділу ВГО "Комітет…" через працівників міліції ініціює перевірки нашої діяльності з побажаннями прозвітувати перед ним.
20 листопада 2014 року за авторське журналістське розслідування кореспондента "Доби" його годину незаконно утримували. В офісі неіснуючої організації чинився моральний тиск, непрямими погрозами так званий голова Тернопільського підрозділу ВГО "Комітет…" натякав, що нашого кореспондента може очікувати фізична розправа. І, як наслідок, за фактом перешкоджання журналістській діяльності та незаконного позбавлення волі міліцією розпочато кримінальне провадження за ст.146 та ст.171 Кримінального кодексу України.

Прокуратура міста Тернополя здійснюється процесуальне керівництво в даному кримінальному провадженні. Заяву про напад на журналіста зробив міський голова Тернополя Надал С. В., звернувшись також до правоохоронців щодо публічного розслідування. 21 листопада була проведена прес-конференція з висвітленням інформації про можливу загрозу колективу інтернет-газети "Доба".

Але, не зважаючи на суспільний резонанс, так званий голова Тернопільського підрозділу ВГО "Комітет…" відчуває, мабуть, повну безкарність своїх дій. Наступного дня після скоєння ним злочину, він безперешкодно мав змогу перебувати у середовищі колишніх високопоставлених співробітників Служби Безпеки України, правоохоронних органів, офіцерів Збройних сил України на Форумі "Стратегія національної безпеки України" у місті Києві. Разом з тим, він на тому ж Форумі у дружньому форматі зустрічається з екс-керівником Служби зовнішньої розвідки України Миколою Маломужем.

Про консультації з колишнім головою СЗР України Миколою Маломужем щодо того, як далі діяти з нашою інтернет-газетою, особа з 19-річним стажем проживання в місцях законного позбавлення волі, сама заявляла кореспонденту "Доби" в приміщенні під час його незаконного утримання. Вважаємо вільний доступ такої людини до впливових осіб держави неприпустимим фактом при вдосконалені інформаційної та в загальному національної безпеки України.

Хочемо також зазначити, в авторському журналістському розслідуванні доведено документально, що у своїй громадській діяльності голова так званого Тернопільського підрозділу ВГО "Комітет…" послуговується документами з підробленим підписом офіцера, командира військової частини Збройних Сил України. Доведено також, що у Реєстрі громадських об'єднань громадське об'єднання з найменуванням ВГО "Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією" - відсутнє.

Стаття про діяльність так званого ВГО "Комітет…" була опублікована 18.11.2014р., але жодних заяв чи прес-конференцій голови Тернопільського підрозділу неіснуючої організації по сьогодні не проведено. Немає також жодних заяв, що в тих чи інших словах, реченнях, твердженнях, абзацах у авторському журналістському розслідувані кореспондента "Доби" подана недостовірна інформація.

Замість пояснень для слідства голова неіснуючого Тернопільського підрозділу ВГО "Комітет…" звертається із зверненнями до УМВС України у Тернопільській області, якими провокує правоохоронців діяти методами, подібними до методів, описаних в "законах від 16 січня". З моменту реєстрації кримінального провадження за фактом незаконного утримання та перешкоджання журналістській діяльності знову ж таки замість викликів до слідчого осіб, причетних до даного правопорушення, правоохоронні органи змушені відвідувати почергово кожного дня головний редактор та журналісти інтернет-газети "Доба".

Найбільше, що цікавить голову неіснуючої організації у Тернополі, так це персональні дані кореспондентів інтернет-газети "Доба" . Такими ж питаннями, як звучать у зверненнях особи, пов'язаної з криміналітетом, до УМВС України у Тернопільській області під час незаконного утримання допитували нашого колегу. При чому, проти його волі здійснювалась відеозйомка його поведінки та розмов.

Отож, вважаємо кожне звернення до правоохоронців щодо вияснення персональних даних колективу чи будь-якої діяльності інтернет-газети "Доба", здійснених від осіб, причетних до так званого ВГО "Комітет…" не чим іншим, як методом залякування, перешкоджання журналістській діяльності та продовження дій кримінального характеру голови так званого Тернопільського підрозділу ВГО "Комітет…".

Просимо усіх, кому небайдужа доля правдивого слова, хто боровся за права людини та вільної журналістики в Україні, розповсюдити наше звернення з метою захистити колектив інтернет-газети "Доба" від гонитви за нами криміналітетом. Просимо громадськість відреагувати на байдужість і мовчазність УМВС у Тернопільській області щодо переслідування журналістів у Тернополі. Адже дії голови так званого Тернопільського підрозділу ВГО "Комітет…" можуть містити загрозу життю і здоров'ю не тільки особисто кожному з колективу "Доби", а й нашим близьким і рідним.


http://doba.te.ua/novyny/zhurnalisty-doby-prosyat-pidtrymky-cherez-peresliduvannya-zvernennya.html

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.