Дні присвячені прославленню Божої Матері, свята Церква завжди проводить з особливою радістю і урочистістю. В ці дні вона підносить Богоматері прекрасні молитви і пісне- співи, в яких з усією глибиною розкриває красу ЇЇ духовного образу.
В день празника Успення Божої Матері ми збираємося у храмах для того, щоб і свої молитви приєднати до загальних молитов Церкви і прославляти Матір Світла, Ту Котра стоїть біля престолу Божого і безперестанно молиться за людський рід.
Тілесна смерть сприймається всіма розумними людьми як велике нещастя. Але тілесна смерть Богоматері за своїм характером і значенням більш заслуговує назви успення. Церковне передання оповідає, що Богоматір відійшла від цього земного життя тихо і мирно, неначе заснувши ненадовго в оточенні святих апостолів Христових і близьких Богоматері жінок-мироносиць.
За бажанням Богоматері, ЇЇ благодатне тіло, намащене пахощами було поховане в Гефсіманському саду в новій печері, котра була закрита кам'яною плитою. Передання також розповідає, що під час поховання тіла Богоматері, за Божим провидінням, не було святого апостола Фоми. Прибувши на третій день після поховання в Єрусалим, Фома засмутився, що не побачив Божої Матері і побажав побачити хоча б останки. А коли відкрили печеру домовина виявилася порожньою, там лежали лише поховальні ризи Богоматері.
Того вечора, коли апостоли вечеряли і були засмучені невідомістю щодо тіла Богоматері, Сама Пречиста Богородиця, осяяна божественною славою, з ангелами Божими явилася їм і утішаючи їх сказала: "Радійте, бо Я з вами в усі дні". Святі апостоли з радістю вигукнули: "Пресвятая Богородице, помагай нам!". Свята Церква з апостольських часів вірить, що Господь на третій день після ЇЇ успення воскресив Свою матір і тепер Вона зі Своїм обоженим тілом і душею перебуває на небі і приймає славу від ангелів і людей як Всемогутня Цариця неба і землі.
Тому, споминаючи успення Богородиці, ми не сумуємо, а навпаки, радіємо духовно, бо Пресвята Діва за ЇЇ обітницею перебуває з нами завжди. Церковна історія свідчить, що всім хто з вірою і щирістю шукав ЇЇ Материнського піклування перед престолом Господнім Вона подавала Свою поміч і заступництво. Богоматір після Свого славного успення не залишає без Своєї помочі і піклування всіх хто живе на землі і звертається до Неї з любов'ю. В земному житті трапляються різноманітні біди, печалі і нещастя. Хто б допоміг нам перенести все це благодушно, як би не Цариця Небесна. Багато з нас у своєму житті неодноразово відчували на собі силу молитов Богоматері, коли під час нещасть благали ЇЇ про заступництво і допомогу. Вона полегшує наші труди, вгамовує скорботи і печалі, відвертає від небезпеки, напоумлює, зціляє невиліковні хвороби і рятує від передчасної смерті.
Молімо Царицю Небесну, щоб не залишила Вона нас без Своєї ласки і випросила у Свого Сина, Господа нашого Ісуса Христа миру, злагоди, достатку в наших родинах, і в нашій державі. Пресвятая Богородице, помагай нам!
о. Богдан ЗІНЧЕНКО,
член Національної спілки журналістів України.