Військкомати Тернопільщини продовжують роботу з військовозобов'язаними

02 Кві 2014 / 14:57 | Переглядів: 1843

військо5687

У районних військових комісаріатах Тернопільської області триває робота з військовозобов'язаними та добровольцями. На виконання Указу виконуючого обов'язки Президента України “Про часткову мобілізацію” фахівці військових установ проводять ретельний відбір кандидатів. Перевага надається тим військовозобов'язаним, які служили в армії та мають високу мотивацію.
Як зазначили у Тернопільському обласному військкоматі у військовозобов'язаних, яких відправляють до військових частин Збройних Сил України високий морально-психологічний стан та необхідний рівень фізичної підготовки.
У військових частинах куди прибувають зібрані команди військовозобов'язаних з Тернопільщини до прийому нового поповнення повністю готові. Їм надають відповідне обмундирування та інше військове майно, ставлять на усі види забезпечення.
Водночас, як повідомили у обасному військкоматі, у державі здійснюються заходи щодо внесення змін до нормативно-правових актів стосовно удосконалення проведення заходів мобілізації.

Відповідно до доручення виконуючого обов'язки Президента України Генеральним штабом Збройних Сил України визначено перелік нормативно-правових актів, у які необхідно внести зміни для забезпечення вчасного та гарантованого проведення заходів часткової мобілізації в державі.
Закон України “Про військовий обов'язок та військову службу”
1. Визначення порядку призову військовозобов'язаних та проходження ними військової служби під час мобілізації.
2. Врегулювання питання щодо виплати грошового забезпечення військовозобов'язаним, призваним під час мобілізації, на рівні військовослужбовців контрактної служби.
3. Збільшення граничного віку перебування в запасі рядового, сержантського та старшинського складу до 50 років, молодших офіцерів - до 55 років.
4. Врегулювання питання щодо можливості призову на військову службу при мобілізації приватних підприємців без припинення їх підприємницької діяльності.
Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”
Недопущення зменшення соціальних гарантій (перерахунку пенсій) офіцерам запасу, які під час мобілізації будуть призначені на нижчі посади, та збереження їх права на пенсію.
Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”
Визначення вимоги, що порядок виконання військово-транспортного обов'язку визначається Кабінетом Міністрів України.
Кодекс Законів України про працю
Залишення попередніх робочих місць за громадянами, які будуть призвані під час мобілізації на військову службу.
Закон України “Про засади запобігання і протидії корупції”
Врегулювання питання щодо виключення вимоги припинення підприємницької діяльності приватними підприємцями при призові на військову службу під час мобілізації.
Постанова КМ України “Про порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов'язаних та резервістів”
Врегулювання питання щодо відшкодування середньої заробітної плати приватним підприємцям, які проходять навчальні збори.
Наказ МО України “Про затвердження Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов'язаних та резервістів”
Врегулювання питання щодо виплати грошового забезпечення в розмірімінімальної заробітної плати військовозобов'язаним, які тимчасово не працюють, за весь період навчальних зборів, без надання довідки з органу Державної служби зайнятості.
В окремих засобах масової інформації було розповсюджено інформацію, що нібито військові комісаріати призивають жінок, у яких є малолітні діти. Слід зазначити, що військовими комісаріатами не призиваються такі категорії громадян, по зазначеним випадкам проведені перевірки, якими встановлено, що ці факти не знайшли підтвердження. Військові комісаріати напружено працюють над виконанням поставленого завдання, але призивають у війська насамперед найбільш підготовлених громадян у суворій відповідності до чинного законодавства.
Крім того, військовим комісаріатам України надано розпорядження щодо зарахування військовозобов'язаних-добровольців на військовий облік у випадку їх звернення у військкомати не за місцем реєстрації, зарахування до складу команд та направлення у війська згідно мобілізаційних планів. На ці військові комісаріати покладені завдання інформування інших військкоматів за місцем реєстрації добровольців на військову службу.

Василь Лабай

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Фото автораТеги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.