У Т ернопільській школі № 17 вшанували пам’ять Василя Сухомлинського

04 Жов 2013 / 13:54 | Переглядів: 4153

Сухомлинський Василь

Нещодавно у спеціалізованій загальноосвітній школі №17 з поглибленим вивченням іноземних мов відбувся захід - під назвою "Осінній засів любові і добра", присвячений 95-й річниці від дня народження видатного педагога, публіциста, гуманіста та добротворця Василя Сухомлинського.

Вихованці школи проявили себе у різноманітних видах мистецтва,вражала своїм змістом виставка стінгазет, плакатів, яка прикрашала стіни навчального закладу. Букети осінніх квітів створювали атмосферу родинного затишку і тепла. З перших хвилин відчувалася привітність та тепла приязнь як керівництва школи, так і її учнів.

Відкривала святковий концерт Марія Йосипівна Войтович, яка вже 50 років поспіль працює на педагогічній ниві. "Відчуваю себе щасливою людиною, бо маю два крила: школу і добрий домашній фундамент", - додала пані Марія, оскільки вже багато років сповідує кращі педагогічні традиції Василя Сухомлинського.

Окрім фізичного та інтелектуального розвитку, у ЗОШ № 17 виховують учнів у напрямку духовному. При школі функціонує духовний театр "Воскресіння", що співпрацює з Храмом Матері Божої Неустанної Помочі. Керівником театру є Богдан Водяний.

Після концерту відбулися святкові виховні заходи у класних родинах. Нам вдалося побувати на одній з них - у 6-Б класі. Класний керівник Лариса Олексіївна Лабо пишається самостійністю своїх учнів, які створили власні постановки на твори Василя Сухомлинського. Найбільше запам'яталася театралізація казки "Бабусин борщ", до якої діти готувалися заздалегідь, навіть приготували національну страву.

Творча спадщина великого педагога була і є невичерпним джерелом педагогічної думки та творчого потенціалу для школи. Ідеї Сухомлинського, його невтомна праця, подвижницьке життя, його творчий доробок допомагає об'єднувати школу і родину: вчителів, учнів, батьків…

Кажуть, що "школа - другий дім". Саме тому керівництво всіляко намагається реалізувати свою ідею сповідування моральних цінностей, де на першому місці виступають інтереси дитини, звичайно ж, за підтримки батьків та вчительського колективу, що створює своєрідний трикутник цінностей. Тому ЗОШ № 17 - поки що єдиний у місті заклад, що заснував школу "Батьківська педагогіка", основним акцентом своєї діяльності вважає проведення педагогічного всеобучу батьків.

Заключним акордом заходу став виступ директора школи Богдана Чайки, який із захопленням розповідав про формування життєвої позиції та особистості учнів через громадянську освіту та виховання.

Попри все, школа 10 років виборює право на присвоєння імені громадського діяча Володимира Вихруща, який всіляко намагався сформувати цінності справжніх громадян. Передбачається це у березні 2014 року, після чого заклад матиме офіційну назву "Школа громадянського становлення імені Володимира Вихруща".

Залишається лише побажати керівництву нових творчих звершень, наснаги та неупередженості на шляху до своєї мети.

Мар'яна ДМИТРИК

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.