Овочі та городину передали дітям переселенців зі Сходу
6 вересня на Першому громадському городі у Сквері Небесної Сотні в рамках волонтерського проекту "Місто-сад" відбувся збір урожаю та городні майстер-класи для дітей.
У заході взяло участь близько 80 малюків з батьками. Діти висадили городину у горщики, створили полотно із насіння, де зобразили веселу та сонячну Україну, слухали читання авторської казочки "Капустинка", спеціально написаної для заходу, а також долучилися до освітньої лабораторії просто неба.
Малечі в інтерактивній формі розповіли про пророщені зерна різних овочів, подарували пробірки з паростками і забезпечили чіткими інструкціями, як виростити самостійно рослину удома. Діти захоплено бавилися з ґрунтом, поливали листя салату, гралися насінням і босоніж бігали по зеленому скверу.
По закінченню свята урожаю організатори передали корзини з овочами та фруктами дітям переселенців зі Сходу.
Перший громадський город - це новий "зелений проект" в серці столиці, який з'явився цього літа посеред СКВЕРУ, присвяченого пам'яті Героїв Небесної Сотні по вулиці Михайлівській 24-26. Він став першою ластівкою втілення новаторської ідеї відкритого міського простору у форматі городу, а також взірцевим прикладом з відновлення історичного центру Києва після буремних подій на Майдані.
Ідея об'єднати жителів міста в "зеленому серці" столиці була обрана невипадково: "Важливість таких проектів лежить в площині ключового принципу збереження суспільного добробуту - відповідальності. Це спільна відповідальність за майбутнє міста, в якому хочеться жити, здійснюючи свій внесок в його розвиток. З одного боку, ми даруємо дітям радість, а з іншого в ось такій ігровій формі прищеплюємо їм почуття любові до навколишнього середовища", - каже Євгенія Кулеба, керівник проекту "Місто-сад".
Проект "Місто-сад" став ініціативою активістів-киян, до якої згодом у якості мецената долучилася агрокомпанія "Сингента" та її працівники, створивши у СКВЕРІ Перший громадський город та підтримавши проведення освітніх майстерень для дітей.
"Ми намагаємося внести в цей проект просвітницькі ідеї, пов'язані з агросферою. Особливо це актуально сьогодні, коли в Україні спостерігається "перезавантаження" в усіх стратегічних напрямах, зокрема і в аграрному. Дуже важливо доносити до людей те, що агросектор - це щось більше, ніж просто село, це один із китів, може, навіть найбільший, на якому стоїть економіка країни", - говорить Альона Федько, менеджер з організації внутрішніх заходів і проектів компанії "Сингента".
Міське городництво є дуже актуальним і модним явищем у великих містах США та Європи, адже дозволяє об'єднати суспільство, прищепити любов та відчуття відповідальності до природи і рідного міста, що наразі є таким важливим для України. Організатори Першого громадського городу надіються, що така ініціатива послужить взірцем для усіх киян, і скоро у різних куточках столиці з'являтимуться зелені агроландшафти.
Довідка:
"Місто-сад" - соціальний проект киян-волонтерів з відновлення історичного скверу по вулиці Михайлівський. Спільними зусиллями представники громадськості та бізнесу протягом кількох місяців реалізували амбіційний задум "від смітника до скверу": повернули прадавній частині міста прекрасний сквер, котрий донедавна в зв'язку з затяжним процесом проведення будівельних робіт був огороджений високим парканом і представляв собою гори сміття.
Особливого значення реалізатори проекту надали символічному підґрунтю скверу, присвятивши його пам'яті Небесної Сотні. "Місто-сад", окрім міської зони відпочинку, стане символом боротьби і мрій тих, хто загинув на Майдані у січні-лютому 2014 року. Активісти переконані, що загиблим героям не потрібні монументи: очищення від сміття, об'єднання киян заради зеленого благоустрою Києва, виховання дітей в найкращих традиціях відповідальності за свою землю - з цього починається патріотизм і вшанування пам'яті загиблих.
Теги → біженці волонтерство діти допомога прес-реліз Україна укрнет