Тернопільська міська рада зацікавлює до творчого інноваційного розвитку міського господарства

19 Гру 2013 / 12:00 | Переглядів: 2317

ТНТУ

В сьогоднішніх складних соціально-політичних умовах міська рада не перериває виконання як прийнятих зобов'язань перед тернополянами, так і програм соціально-економічного розвитку міста. Про це засвідчують систематичні звіти виконавчого апарату ради, реалізація різноманітних ідей і проектів. У Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя стало відомо про підготовку положень численних конкурсів у різних галузях міського господарства. Кафедра менеджменту підприємницької діяльності ТНТУ на чолі з заслуженим діячем науки і техніки, д.е.н., проф. Андрушківим Б. М. ніколи не була байдужою до реалізації подібних заходів, які, безумовно, активізують підприємницьку діяльність. В активі кафедри є багато творчих ініціатив, а її працівники неодноразово займали призові місця у цьому своєрідному муніципальному змаганні. Достатньо згадати бізнес-проект з переробки бджолопродукції, в галузі будівельних матеріалів, енергетичних ресурсів тощо.

У цьому контексті доречно згадати цікавий бізнес-проект про використання соломи як ресурсу у будівництві індивідуального житла. Кафедра давно експериментує з провадженням цієї ідеї в практику, має як публікації у фахових виданнях, так реальні впровадження у життя.

Слід зазначити, що міське господарство м. Тернополя має чимало питань, які потребують нових підходів у їх вирішенні.

Наприклад, керівництво міста турбує ефективність використання дачних ділянок, які могли б мати суттєвий вплив на вартість споживчого кошика пересічних громадян Тернополя. Вартує уваги використання такого екологічно чистого органічного добрива, як зброджений мул водоканалізаційного господарства м. Тернополя, застосування якого сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур. Крім цього, це послужило б суттєвим джерелом надходження до міського бюджету.

Надзвичайно актуальною і болючою є проблема сортування і переробки сміття. Керуючись принципом організації виробництвом за безвідходними технологіями, інноваційний підхід мав би дати не лише можливості переробки вторинної сировини, а і формування новітнього фінансового джерела міського бюджету. В цьому відношенні ТНТУ передбачає втілити в життя технологічний проект монтажу компактних сортувальних пунктів побутових виробничих відходів, які можуть бути розміщені навіть безпосередньо на території крупних підприємств. Мова йде про сортування відходів металу, виготовлення паливних брикетів з горючих непридатних до подальшої переробки відходів, переплавлення вживаного поліетилену і тому подібне, шляхом використання таких чинників як: вод, повітря, дробильні засоби, магніти.

Надзвичайно актуальним для міського господарства є удосконалення дорожньої мережі з метою розвантаження головних доріг, реалізації контрейлерних пропозицій, удосконалення засобами комп'ютеризації системи розрахунків за послуги міського господарства.

Думається, що кафедра візьме участь в реалізації програми "Електронне місто" з метою інформатизації населення про наявність транспортних "тягучок", ДТП тощо.

Усі ці та інші проблеми знаходяться у полі зору професорсько-викладацького складу кафедри і мабуть у зв'язку з оголошенням відповідних конкурсів будуть активізуватися.

Якщо міська рада зацікавлюватиме у творчому інноваційному розвитку міського господарства, то без сумніву матиме конкретні ідеї, пропозиції, а головне - ефект.

Дуже жаль, що за полем зору міської ради залишаються проблеми недосконалості Податкового кодексу, який мав би передбачати формування зацікавленості у соціально-економічному розвитку господарських структур міста. Власне такі інноваційні підходи створюють передумови для запровадження повного регіонального господарського розрахунку, який розв'яже руки для прояву творчої ініціативи підприємцям на місцях.

Справді, той хто шукає, той і знаходить. Міська рада перебуває в стані пошуку, тернополяни вірять, що вона знайде вихід зі складного становища, а Новий 2014 рік принесе нашому місту не лише море цікавих ідей і пропозицій, але і їх успішну реалізацію.

Керівник прес-центру
кафедри менеджменту інноваційної
діяльності та підприємництва ТНТУ ім. І. Пулюя
Ольга Владимир

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.