“Спільними зусиллями ДСНС та інших органів влади ситуацію з пожежами у природних екосистемах вдається утримувати під контролем”, - Микола Чечоткін

23 Чер 2017 / 17:02 | Переглядів: 1671

Засідання міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС

У ДСНС України під головуванням Віце-прем'єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулося позачергове засідання міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо заходів з врегулювання питань поводження з твердими побутовими відходами у м. Львів та стану пожежної безпеки в екосистемах України, - повідомляєПрес-служба ДСНС України

Участь у засіданні взяли представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій та голови регіональних штабів з ТЕБ та НС.

Комісія головна.jpg Комісія 1.jpg

“Для нас дуже важливо, щоб кожна функція, згідно якої ми провели фінансову децентралізацію та передали повноваження і ресурси до місцевого самоврядування виконувалася якісно. Сьогодні ми бачимо як змінюються кліматичні умови і це треба враховувати при розрахунках місцевих бюджетів. Необхідно вжити всіх заходів та налагодити взаємодію між усіма органами влади для того, щоб не допустити масових загорять в екосистемах України ”, - зазначив Геннадій Зубко.

комісія 3.jpg комісія 2.jpg

Так, за прогнозами Укргідрометцентру, починаючи з 26 червня температура повітря суттєво підвищиться, внаслідок чого на більшості території України спостерігатиметься найвищий клас пожежної небезпеки. Крім того, за останні 25 років внаслідок кліматичних змін середня температура повітря по Україні у червні та липні зросла на 2 градуси, що створює передумову для формування довготривалої надзвичайної пожежної небезпеки у ці місяці.

В свою чергу, Микола Чечоткін зазначив, що аналіз виникнення пожеж у природних екосистемах у 2017 році свідчить про їх збільшення майже у 3 рази, а площі пройденої вогнем у 2,4 рази.

комісія 4.jpg комісія 5.jpg

“Порівняно з минулими роками у лісових масивах кількість пожеж збільшилась у 3 рази, а їх площа у 3,7 рази, на торфовищах - у 2,8 рази, а площа у 2,3 рази, на відкритих ділянках місцевості, зокрема сміття, трави та залишків рослинності - майже у 3 рази, а площа у 2,4 рази. Окремо хочу наголосити на ситуації з пожежами на сміттєзвалищах, кількість яких у цьому році вже становить 93 пожежі, що значно перевищує показники попередніх років. Саме ці пожежі викликають суспільний резонанс та несуть загрозу життєдіяльності населення і значно погіршують екологічний стан навколишнього середовища через виділення шкідливих продуктів горіння”, - зауважив Голова ДСНС.

Очільник Служби також зазначив, що спільними зусиллями Служби з іншими органами влади ситуацію з пожежами у природних екосистемах вдається утримувати контрольованою. В середньому за добу підрозділи Служби забезпечують оперативне реагування на 70 пожеж у природних екосистемах, інайголовніше- не допускається їх переростання до масштабних пожеж.

9I7K0476.JPG 9I7K0466.JPG

Це результат посиленого моніторингу пожежної обстановки та оперативного реагування на всі випадки пожеж та загорянь на початковому етапі їх виникнення.

Водночас, Микола Чечоткін наголосив на тому, що пожежонебезпечний період підходить до своєї активної фази, тому місцевим органам влади необхідно проаналізувати пожежну обстановку в межах своїх адміністративно-територіальних одиниць та забезпечити безумовне виконання рішення Державної комісії ТЕБ та НС від 14 квітня, яким визначено всі заходи, що можуть підвищити ефективність протидії пожежам.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.