Спільна коляда об’єднала Тернопіль і Дніпропетровськ

13 Січ 2015 / 06:19 | 1 коментар | Переглядів: 2768

Коляда Різдво Дніпропетровськ

Під час цьогорічних Різдвяних свят Тернопільщину відвідало чимало дітей зі сходу України. Одна з таких груп прибула з ініціативи Спілки Української Молоді в Україні.

До своїх колег з Тернопільського осередку приїхали СУМівці з Дніпропетровська. Разом з ними прибули й гості з смт.Тельманове (Донецька обл.), які, внаслідок подій на Донбасі, змушені були покинути свій рідний дім.

"Ми запросили друзів зі сходу України щоби поділитися з ними радістю святкування Різдва, розповісти про традиції та звичаї, які побутують на Тернопільщині, а також для того, щоб ще раз засвідчити, що Україна - єдина країна. Вона є рідною для всіх тих, хто її любить, незалежно від того, у якій області ти народився чи живеш", - каже голова тернопільського осередку СУМ Мар'яна Марець.

Під час гостини в Тернополі, молодь зі сходу мала нагоду познайомитися з нашим містом, поспілкуватися з його мешканцями. У храмі святого Петра вони дивувалися велетенській шопці та щиро колядували разом з парафіянами церкви і братами-францисканцями. А ще - каталися на ковзанах, водили "Маланку", зустрічалися з місцевою молоддю, взяли участь в міні-параді вертепів.

"Діти дуже приємно вражені й здивовані побаченим. Їм сподобалося те, як нас гарно приймали, як люди вітаються, святкують, як прикрашене місто. Ми приїхали, щоб навчитися чогось нового і показати те, що ми вміємо", - каже учасниця колективу колядників з Дніпропетровщини, а донедавна - мешканка смт.Тельманове, Віра Куцманд.

На її думку, дітям треба більше розповідати про українські традиції, задіювати до пізнання християнської спадщини: "Треба бути ближчими до Бога. Може б тоді не відбулися ті події, які відбулися й відбуваються на Донеччині".

Два дні промайнули, як одна мить. І вже прощаючись гості пообіцяли, що приїдуть до Тернополя й на Великодні свята, щоби попрактикуватися в писанкарстві та водінні гаївок.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.