Прокуратура Тернопільщини каже, що загони самооборони – незаконні формування!

12 Лют 2014 / 11:44 | 1 коментар | Переглядів: 1346

суд

Тернопільський окружний адміністративний суд задоволив позовні вимоги прокуратури та скасував 5 незаконних рішень органів місцевого самоврядування Тернопільської області щодо створення формувань, не передбачених законом.

Нагадаємо, ряд органів місцевого самоврядування, в тому числі Тернопільська обласна рада впродовж останніх тижнів січня 2014 року прийняли рішення про створення загонів народної самооборони, на які покладаються функції з охорони громадського порядку.

Вказані рішення суперечать вимогам Конституції України, Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону", у зв'язку з чим суд скасував незаконні рішення Козівської, Монастириської, Чортківської, Тернопільської районних рад та Тернопільської обласної ради.

У соціальних мережах і засобах масової інформації окремі політики та громадські активісти закликають і надалі створювати незаконні формування, які не передбачені Конституцією України та жодним законом України.

Такі дії тягнуть за собою кримінальну відповідальність за статтею 260 Кримінального кодексу України та передбачають покарання у вигляді позбавлення волі від двох до п'ятнадцяти років.

З огляду на це, у разі порушень закону, правоохоронні органи області дадуть принципову оцінку незаконним діям кожного учасника та організатора незаконного формування.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.