Обласна рада і профспілки Тернопільщини підписали спільні вимоги до уряду та Верховної Ради України

04 Гру 2014 / 12:39 | Переглядів: 1747

журналіст ручка папір

Під вимогами підписи поставили голова обласної ради Василь Хомінець та голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний. Так, від Верховної Ради вимагають прийняття соціально-збалансованого Державного бюджету на 2015 рік з врахуванням пропозицій профспілок щодо підвищення розміру державних соціальних стандартів. Зокрема, серед вимог до Кабінету Міністрів України - "не допустити зниження рівня життя населення при формуванні показників Державного бюджету України на 2015 рік; забезпечити розмір заробітної плати працівників бюджетної сфери згідно вимог чинного законодавства та запровадити Єдину тарифну сітку в повному обсязі; припинити практику надання відпусток без збереження заробітної плати та застосування неповної зайнятості у бюджетних галузях; вжити заходів для поверненняк оштів ДП "Тернопільський облавтодор" за виконані роботи".

Є у документі і вимога скасувати постанови Кабінету Міністрів від 25 березня 2014 року №88 та №89, згідно з якими доплата учителям та бібліотекарям надається з місцевих бюджетів. "Ці постанови викликала соціальну напругу серед педагогів, адже не усі райони області змогли здійснювати такі доплати, - зазначив Василь Хомінець. - Зверталися учителі і до обласної ради, і до профспілок. Одразу мною була направлена телефонограма тодішньому голові парламенту Олександрові Турчинову, до вирішення проблеми долучився і депутат Олексій Кайда. Зрештою, сьогодні можу заявити, що це питання нам вдалося вирішити. На оплату праці працівників бюджетної сфери сьогодні уряд виділив для Тернопільщини майже 50 мільйонів гривень, де врахована і доплата учителям. Завтра на сесії обласної ради ці кошти будуть розподілені між районами".

Андрій Присяжний додав, що профспілки також сприяли вирішенню питання із доплатами педагогам. "Якщо виникатимуть проблеми, профспілки завжди будуть допомагати їх вирішувати. І обласна рада, якій виборці делегували представляти їхні інтереси, і обласна рада профспілок, яка представляє інтереси працівників, будуть діяти спільно", - наголосив Андрій Присяжний.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.