Нові виклики сьогодення у сфері захисту прав дітей

05 Чер 2014 / 10:06 | Переглядів: 3222

нарада ОДА Круть

“Ми є тими самими батьками, які розуміють,
що їхній страх став їхнім власним щастям.
І рецепт цього щастя ми знаємо - це любов без умов.
У справжньої любові їх не буває.
Ми ж не можемо любити тільки відмінників.
І я сказав, що якою б не була дитина - дракон, трансформер, Дональд Дак, - ми будемо її залишати, і будемо її ростити.”

Чоловік актриси Евеліни Больоданс, яка народила дитину з синдромом Дауна

Про нові виклики сьогодення у сфері захисту прав дітей говорилося сьогодні, 2 червня 2014 року під час круглого столу, що тематично та символічно прив'язаний до відзначення міжнародного Дня захисту дітей (1 червня). Ініційований захід представниками громадських та благодійних організацій Тернополя та Тернопільщини.

У круглому столі, що відбувся у конференц-залі готелю “Тернопіль” взяло участь широке коло владних структур міста та області, а також ЗМІ.

Перш, ніж розпочати круглий стіл, голова благодійної організації “Троянда” Тетяна Міхеєва запропонувала хвилиною мовчання пом'янути загиблих під час сутичок на Майдані та бойових дій на Сході України.

Основний лейтмотив заходу - захист прав дітей в умовах реалій нашої держави, зокрема і Тернопільщини, у зв'язку з ескалацією насильства та введення бойових дій на сході України. Зокрема йшлося і про опіку та реальну допомогу тим дітям, які відтепер стали сиротами і потребують підтримки.

Прозвучали і інші питання, що стосувалися забезпечення соціально-правової допомоги дітям-сиротам, інвалідам, дітям з особливими потребами.

Такий діалог між громадськими активістами та представниками влади схвалює депутат Тернопільської обласної ради, директор обласного Центру реабілітації дітей-інвалідів Наталя Турецька.

- Власне, у цю середу відбуватимуться парламентські слухання на тему “Освіта та охорона здоровя та спеціальне забезпечення дітей з порушенням психо-фізичного розвитку: проблеми та шляхи їх вирішення”, де братиму участь - продовжила далі Наталія Турецька. - На сьогоднішній день існує проблема цілісного та комплексного підходу до дітей, особливо до дітей з особливими потребами, котрий, власне, є законодавчо не врегульованим між Міністерством охорони здоров'я, Міністерством соціальної політики та Міністерством освіти і науки України.

“Народження хворої дитини завжди пов'язане з важкою моральною стійкістю та матеріальними витратами для сім'ї. Мрія кожної мами - здорова дитина, бо це не лише дар природи, але й велике щастя для батьків. Мрія кожної мами - поставити хвору дитину на ноги” - говорить в.о. головного спеціаліста-педіатра ДОЗ ТОДА Оксана Яворська. - “Саме тому піклування про здоров'я дитини має розпочинатися ще задовго до її народження”.

Особливо гостро під час круглого столу знову дискутували довкола ситуації КУТОР “Тернопільський обласний спеціалізований будинок дитини”.

Як запевнив керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Ігор Дулеба, “Малятко” працює та працюватиме”:

- Аби завершити дискусію та переливання з пустого в порожнє, потрібно сказати, що не потрібно вдаватись до зовсім неприпустимих дій, маніпулюючи свідомістю та здоров'ям людей. Звісно, прагнення відповідальних осіб цілком справедливе.

Так, приміром, потрібна допомога для нинішнього поселення сім'ї з Алчевська (5 дітей) у будинку “Малятко”. До слова, Коропець теж готовий прийняти 60 осіб (дітей з матерями).

Представник “Громадського люстраційного комітету” Тарас Герман заявив: “попри те, що громадкість дещо наробила забагато шуму, однозначно ми і надалі контролюватимемо хід ситуації та не дозволимо цей заклад закрити”.

Шукали шляхи вирішення різних проблемних питань: першочергово тих, що пов'язані з поселенням батьків та дітей зі сходу України у нас, на Тернопільщині; що стосуються

діяльності будинків-інтернатів; літніх таборів; навчальних закладів міста та дошкільних тощо.

Постала необхідність перевірити використання приміщень усіх цих установ за цільовим призначенням. І як запевнив голова Тернопільської обласної громадської організації “Тернопільські підсумки” Тарас Білан, в разі фактів корупційних дій у вчинках чиновників, які мають дбати про дітей, громадкість реагуватиме миттєво.

Загалом, тем для обговорення було досить багато, однак для більшість їх вирішення потрібен час, правильний підхід та правова база.

Наостанок, як повідомила прес-керівник департаменту охорони здоров'я Світлана Гуменна, таки вирішено створити незалежну комісію із представників громадськості, ЗМІ, яка реагуватиме на звернення громадян щодо порушення прав дитини та більш широко залучати громадкість та ЗМІ для обговорення та висвітлення проблем у сфері захисту прав дітей міста та області.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.