Мільйон “на вітер”: скандальна “дупоарка” виринула в хитромудрій схемі обходу тендеру

31 Лип 2020 / 11:37 | Переглядів: 34514

arkaaa

Металеві конструкції, які нещодавно встановили у парках Тернополя, як з'ясувалося, місто придбало в обхід тендерних процедур. Описи закупівель проаналізувало dozorro. На початку квітня КП "Об`єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя" уклало 5 прямих договорів на послуги з виготовлення металевих конструкцій з підприємцем Хамуляком Ігорем Володимировичем.


Їхня загальна вартість становила понад 982 000 грн. Так, замовник закупив послуги з виготовлення арок для вазонів та металевих конструкцій "Калина", кування та пресування металу для вертикального озеленення, фарбування металевих конструкцій в парках міста і послуги з обробки металевих конструкцій. Описи закупівель були небагатослівні. У кожному з них зазначено, що: закуповується одна послуга; місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг — 46003, Україна, Тернопільська область, Тернопіль, Білецька,11 (тобто місцезнаходження замовника); термін виконання — до 15 травня 2020 року. Іншої інформації щодо об'єктів закупівлі ні в звіті, ні в договорах немає. Терміново повідомляло про те, що 15 травня комунальники встановили металеву конструкцію у формі серця в парку ім. Тараса Шевченка, при вході на острівець закоханих. Тоді заступник директора комунального підприємства розповів журналістці, що нові арт-об'єкти обійшлись місту в 200 тис. грн. І схожі конкструкції розмістять ще в “Топільче” та парку Нацвідродження. Як повідомляє dozorro, оскільки в укладених договорах не зазначено відповідної інформації про кількість виробів і місце їх встановлення, то журналісти надіслали лист замовнику, щоб уточнити це питання.


“І справді, у відповіді замовник підтвердив, що “у звітах про укладений договір, оприлюднених в системі Prozorro, вказана юридична адреса підприємства, а самі конструкції розміщені на території трьох парків: парк “Національне Відродження”, парк “Топільче” та парк ім. Т.Г. Шевченка. Ми скерували звернення в управління Західного офісу Держаудитслужби у Тернопільській області щодо ймовірного поділу предмету закупівлі задля уникнення відкритих торгів” - йдеться у повідомленні. Однак у відповіді органу контролю зазначалося, що “в Управління відсутні правові підстави, щодо проведення моніторингу та перевірки вказаних закупівель. Питання стосовно поділу предмета закупівлі можна дослідити лише під час інспектування… Управлінням прийнято рішення врахувати інформацію, зазначену у Ваших зверненнях, при проведенні наступного планового контрольного заходу у Замовника… у разі встановлення порушень, буде вжито заходів щодо їх усунення, притягнення до відповідальності осіб, які їх допустили та зобов'язано дотримуватися законодавства про закупівлі” . Отже, замовник винахідливо поділив виконання п'яти одних і тих самих послуг, вказавши різні коди ДК 021:2015, хоча в результаті отримав цілісні конструкції. У такий спосіб йому вдалося уникнути тендерної процедури та укласти прямі договори. На жаль, швидше за все, йому вдасться уникнути покарання за свої романтичні винаходи.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.