Кременецький замок претендує на звання найкращої пам’ятки України

02 Кві 2014 / 12:48 | Переглядів: 2430

кременецький замок456

Кременецький замок очолює популярний інтернет-рейтинг "Найкращі пам'ятки України - обрані народом" в Тернопільській області. Як повідомляє портал Vsemisto, станом на сьогодні Кременецький замок набрав найбільшу кількість голосів і зайняв перше місце у загальноукраїнському рейтингу визначних місць в нашій області та претендує на звання найкращої пам'ятки України.

Замок на горі Бона стоїть ще з 12 століття. Пережили ці колись потужні стіни, натиск військ Батия, татарські набіги та польсько-литовські облоги. У 14 столітті за Кременець сперечалися та билися поляки з литовцями, а місто залишалось нічиїм. І тоді було прийнято мудре рішення - місто дістанеться тим хто зуміє відбудувати тут фортецю. Її спорудив князь Вітовт. У 16 столітті місто перейшло в руки полякам, а замок став однією з щонайпотужніших твердинь Мови Посполитої. Дивно але за стінами Кременецького замку ховалася польська шляхта від військ Богдана Хмельницького. Але після півторамісячної облоги фортеця була узята загонами Кривоноса. Узята і зруйнована. Збереглися башта з воротами та оборонні стіни.

На сьогоднішній день дуже багато пам'яток перебувають в жалюгідному стані, украй необхідно підтримувати їх стан в належному вигляді для збереження цих пам'яток на землі. Тому що кожен пам'ятник архітектури та природи несе в собі частинку багатої історії нашої держави. І важливо, щоб ми не лише милувалися надбаннями культури та архітектури, але й з гордістю могли показувати їх гостям України. Могутню державу робить його багата історія.


фотоhttp://photo.i.ua/channel/1410/7615906/

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.