22 січня 2013 рокуу Тернопільському комунальному методичному центрі науково-освітніх інновацій та моніторингу відбулась година спілкування - "І обнялися береги одного, вічного народу" приурочена епохальній даті -22 січня 1919 року-Дню Соборності України.
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування. Цього дня 1919 року вперше за шістсот років було зроблено серйозний крок до об'єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу. Об'єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам'яті українців. Ця акція прискорила розпад Союзу і здобуття Україною незалежності. День Соборності у згадку про Акт Злуки двох українських держав у 1919-му році безумовно утвердився як невід'ємна частина національної історії українців.
На зустрічі своїми роздумами щодо історичного аспекту подій 1919 року поділилась кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка - Саранча Галина Василівна. Присутні мали можливість ознайомитись з унікальними історичними знімками та документами, пов'язаними з цією подією, що були представлені у вигляді презентації.
Приємне духовне спілкування подарував присутнім український поет, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України, кандидат історичних наук, професор кафедри українознавства і філософії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя - Олег Михайлович Герман. Поетичні рядки, приурочені історичним подіям сколихнули душі присутніх.
На завершення зустрічі директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Микола Миколайович Николин підвів підсумок зустрічі, подякував гостям за приємне спілкування.
Прикметно, що день Соборності припадає на період великої радості від Різдва Христового, радості людини, що благоговіє перед таїною Спасіння, переживає чудо великого оновлення. Утвердження єдності народу у соборній державі, чуття великої родини як у далекому 1919, так і сьогодні завжди було і є чудом оновлення. Ще раз відчути дух Різдва допоміг творчий учнівський колектив Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов "Домісолька" (керівник - Поляк Світлана Ігорівна), подарувавши присутнім українську колядку.
Лариса Козловська - бібліотекар ТКМЦ
Теги → День Злуки Тернопіль укрнет