Графік відключення світла на Тернопільщині

01 Гру 2014 / 16:38 | 2 коментарі | Переглядів: 6376

Лампочка електрика електропостачання розетка

На Тернопільщині ввели в дію графіки аварійних вимкнень: електроенергію вимикатимуть на дві години різним групам споживачів

Cьогодні, 1 грудня, в Тернопільській області введено в дію графіки аварійних вимкнень електроенергії.

"Повідомлення про розпорядження Державного підприємства НЕК "Укренерго" щодо ведення з 7.00 год. 1 грудня 2014 року графіків обмежень по потужності та енергії в повному обсязі ВАТ "Тернопільобленерго" отримало у складі інших енергопостачальних компаній 29 листопада 2014 року, - повідомив головний інженер ВАТ "Тернопільобленерго" Степан Бартків. - Введення ГАВ здійснюється після повідомлення підприємств-споживачів ВАТ "Тернопільобленерго".

Графіки аварійних вимкнень електроенергії (ГАВ) вводяться у разі несподіваного виникнення в ОЕС України (електроенергетичній системі) аварійного дефіциту електричної потужності. ГАВ вводяться за командою чергового диспетчера державного підприємства НЕК "Укренерго", або диспетчера електроенергетичної системи, які погодженні із обласною державною адміністрацією (ОДА) та обласним відділенням Держенергонагляд.

У зв'язку із ускладненням ситуації та дефіцитом потужності в Об'єднаній енергосистемі України 1 грудня 2014 року о 9.10 год. за розпорядженням диспетчера центральної диспетчерської служби Південно-Західної енергосистеми ДП НЕК "Укренерго" введено в дію графіки аварійних вимкнень (ГАВ) ВАТ "Тернопілобленерго" у місті Тернополі та всіх районах області з 1 до 5 черги, та інших областях України.

Як пояснив Степан Бартків, щодо конкретних годин вимкнення електроенергії, то для цього є державне підприємство, на балансі якого знаходяться високовольтні лінії. Саме воно відслідковує, щоб енергетична система була збалансована. Коли побачили, що цього немає, що один енергоблок Запорізької АЕС вийшов з ладу, виникла необхідність регулювати споживання електричної потужності по областях. Спершу включаються графіки обмеження по потужності, це регулюють підприємства: вони обмежують споживання на підприємницьку діяльність та власні потреби, а решта вже задіюється по команді диспетчера Західної енергетичної системи. Саме диспетчер повідомляє, що слід застосувати графіки аварійних вимкнень і в них є декілька черг - кожна черга - це певна кількість мегаватт, це не вулиці чи адреси.

"Електроенергію вимикатимуть споживачам на період до двох годин, якщо ситуація не покращується то одну чергу включають а іншу - відключають, - розповідає Степан Бартків. - Такі аварійні вимкнення не передбачаєть, що з певної години буде відімкнено якийсь населений пункт чи якась вулиця. Тут такого не буде, йде суто регулювання по потужності".

Енергетики нагадують, що графіки аварійних вимкнень щорічно складаються і вводяться в дію згідно з "Інструкцією про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання", затвердженою наказом №456 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 23.11.2006 року.

Припинення дії графіків аварійних вимкнень буде здійснено по спеціальному розпорядженню ДП НЕК "Укренерго" після входження Тернопільської області в доведений ліміт потужності споживання.


Отже світло вимикатимуть:

У районних центрах, містах і селищах міського типу:

з 07.50 - до 08.50 хв;

з 11.50 - до 14.10;

з 17.50 - до 19.10;

з 19.50 - до 21.10.

У Тернополі:

з 12.00 - до 14.10;

з 17.50 - до 19.10.

У сільській місцевості:

Кременецький, Шумський, Ланівецький, Збаразький, Зборівський, Підволочиський, Тернопільський, Козівський, Бережанський, Теребовлянський і Борщівський райони - з 07.50 до 10.10.

Підгаєцький, Гусятинський, Чортківський, Заліщицький, Бучацький, Монастириський райони: з 09.50 до 12.10.

У всіх адміністративних районах (крім Борщівського, Кременецького, Теребовлянського і Шумського районів) - з 13.50 до 16.10; з 18.50 до 20.10.

Для Борщівського, Кременецького, Теребовлянського, Шумського районів - з 13.50 до 16.10; з 19.50 до 21.10.

Крім того, керівникампромислових підприємств областірекомендують перевести окремі енергоємні виробництва на нічні години роботи (з 23.00 до 06.00) і також запровадити заходи щодо зниження електроспоживання в такі години: з 06.50 до 09.30; з 16.30 до 21.30.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.