До Тернополя приїдуть Карпа, Андрухович та Іздрик

18 Бер 2014 / 22:03 | Переглядів: 2485

фестиваль "Ї"

18 березня у приміщенні тернопільського прес клубу відбулась прес-конференція, присвячена проведенню Мистецького фестивалю "Ї" 28-30 березня у РК "Максим".

Учасники заходу, серед яких голова організаційного комітету фестивалю Василь Томчишин, координатор проекту Ігор Білик, директор РК "Максим" Максим Мариновський та директор видавництва "Богдан" Богдан Будний, оголосили програму фестивалю, а також поділились планами щодо культурного розвитку молоді Тернополя та створення збірки творів відомих письменників сучасності.

За словами організаторів, учасники фестивалю зі Сходу та Заходу повинні продемонструвати те, що наша країна - єдина і мистецтво повинно також формувати в душах людей прагнення до єдності.

Підтримати творчу молодь вирішив і директор РК "Максим", де буде проходити захід. За словами Максима Мариновського, молодь повинна долучатись не лише до "нічного життя", а й цікавитись культурою та мистецтвом.

Також організатори фестивалю разом із видавництвом "Богдан" приготували шанувальникам сучасної української літератури приємний сюрприз - одразу після закінчення Мистецького фестивалю "Ї" розпочнеться робота над створенням пам'ятної збірки творів учасників заходу, яку можна буде придбати у книгарнях Тернополя.

-На жаль, в Україні на даний час видається менше одної книги на людину, - зазначає директор видавництва "Богдан" Богдан Будний. - І так як Тернопіль є відомим як місто видавців, нам потрібно змінювати таку невтішну тенденцію. Ми плануємо не лише надрукувати збірку творів талановитих українських митців сьогодення, але й зробити схожий проект щорічним. На мою думку, це буде цікавим для молоді.

У програмі заходу, окрім виступів відомих письменників, таких як Ірена Карпа, Юрій Андрухович, Андрій Любка, Юрій Іздрик, Марк Лівін та інших, відведено час і для молодих талановитих авторів, що бажають заявити про себе та почитати свої твори перед широкою аудиторією. Окрім цього на фестивалі буде представлено творчість літературних студій Тернополя.

Музичне дійство передбачає виступи гуртів з різних куточків країни. Це такі колективи як "Фіолет", "Один в каное", "Кімната Гретхен", "QARPA", "Компас" та творчий тандем Юрія Іздрика і Григорія Семенчука "Драмтеатр". Також гості Мистецького фестивалю "Ї" зможуть побачити роботи відомих фотографів та художників зі Львова, Тернополя і Києва.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.