Чергові «родинні зустрічі» для сімей загиблих воїнів

27 Січ 2015 / 09:27 | Переглядів: 2500

військові

На жаль, ми стали звикати до війни. Так буває. З часом біль завжди стихає. Притупляється він і тоді, коли якась психотравмуюча подія повторюється раз за разом. Так, стаючи менш чутливими, ми захищаємося. Шкода тільки, що це ніяк не допомагає тим людям, які реально постраждали від цієї безглуздої, абсолютно нікому не потрібної, війни.

І добре, що все-таки є фахівці, готові незважаючи ні на що і далі професійно супроводжувати і психологічно підтримувати цих постраждалих людей в проживанні їхньої такої нелегкої, хай там навіть часто і героїчної, долі.

Минулої суботи, 24 січня 2015 року, Тернопільські осередки Української асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмучих подій та Української спілки психотерапевтів провели чергові "родинні зустрічі" в рамках проекту по допомозі сім'ям загиблих воїнів Тернопільщини.

Ми знову, як і попереднього разу, були в Заздрості, в Музеї-садибі патріарха Йосипа Сліпого. Колись, в часи розвинутого матеріалізму, який так наполегливо нав'язувала нам та радянська влада, проти якої патріарх боровся все життя, нас привчали, що релігія і наука взаємно суперечать одна одній.

Тоді ніколи подумалось би, що в Україні настануть такі часи, коли ці суперечності не те що зникнуть, але й навіть навпаки - об'єднаються в єдине ціле. Що наука і релігія стануть доповнювати одна одну. Священики зрозуміють, що їм не вистачає практичних навиків у роботі з людьми, а психологи усвідомлять, що без віри іноді просто неможливо допомогти людям.

Так і виник проект "Родинного кола", започаткований нашими київськими колегами - спільний проект церкви і психологів/психотерапевтів з допомоги родинам загиблих. Загиблих спершу на Майдані, а тепер вже й у зоні АТО.

На Тернопільщині подібне "Родинне коло" проводиться вже вдруге. Цього разу в Заздрості зібралося біля 17-ти учасників з усіх куточків Тернопільщини. Були матері, діти, брати і сестри наших загиблих майданівців і солдат - з Заліщик, Збаражчини, Шумщини, Кременеччини, Тернополя і навколишніх сіл.

До проекту доєдналися і святі отці: отець Андрій Логін, Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров'я, отець Василь Сліпчук та отець Петро Бурак, який вже 8 місяців, перебуваючи в АТО, служить капеланом п'ятого окремого батальйону Добровольчого українського корпусу “Правий сектор”.

Всі учасники спершу провели спільну літургію за загиблими хлопцями, а потім розподілилися по окремих психолого-терапевтичних групах, кожну з яких вели по два психолога і один священик. Була окрема група і для дітей, з якими приїхали деякі родини - її вели дитячі психологи.

Також в програмі були й інші заходи: розпалювання вогнища - так на сході зараз гріються наші герої, розписування жовто-синього стягу побажаннями для воїнів - цей прапор разом з цими дописами згодом буде переданий у зону АТО, концерт національно-патріотичних пісень та різдвяних колядок.

Хочеться особливо подякувати сестрам Василіянкам, що утримують Музей Йосипа Сліпого за душевний і щирий прийом; за те, що всіх обігріли своїм теплом і просто за те, що годували всіх присутніх протягом цілого дня. Та ще й - всіляко нам, психологам, допомагали.

А також хочеться подякувати спонсорам за те, що підтримали нас фінансово і матеріально в організації даного заходу. І якщо Ви теж хочете долучитися до підтримки родин загиблих воїнів, або самі потребуєте психологічної допомоги в зв'язку з останніми подіями на сході нашої держави, не залишайтесь осторонь, дзвоніть!

097-951-73-20, Олег Гуковський (Голова Тернопільського осередку Української Спілки психотерапевтів), 067-88-054-64 Ігор Лубківський (психолог, член УСП з 2011 року, автор даної статті).

Удачі і міцного здоров'я всім нам та швидкої перемоги нашим хлопцям! Чимшвидше повертайтеся додому живими і з перемогою! Ми вас чекаємо!

Ігор Лубківський,
психолог,
член Української Спілки психотерапевтів.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.