Тернопільська молодь тестувала якість

09 Чер 2015 / 14:41 | Переглядів: 2624

центр зайнятості школярі

Учні тернопільської школи-ліцею №9 перемогли у всеукраїнському конкурсі "Молодь тестує якість". Досліди проводили за власними методиками та оцінками.

Конкурс відбувся ще минулого року, але переможців нагородили лише тепер. Провели його з метою підвищити рівень обізнаності молоді. Висвітлювали громадянські позиції дітей, їх орієнтування на ринку товарів і послуг, споживчу культуру. Учні 7-11 класів самостійно обирали сферу дослідження та пропонували власні методики вивчення теми, критерії.

Участь взяли понад 1000 школярів з усіх регіонів країни. Тем було безліч: продукти, послуги, техніка, косметика, їжа, інтернет, зелений тризм та інші.

Тема: "Вбивці часу або віртуальні помічники" зробила тернополян переможцями конкурсу. Учнів 11-Б класу нагородили у номінації "За споживчу вимогливість". Івасів Назар, Масляк Ірина, Паньків Ілона, Приведа Оксана, Севастьянова Софія гуртом досліджували рівень якості інтернет послуг в соціальних мережах. Результати роботи - предмет дослідження, критерії, план дослідів, висновки, рекомендації, схеми, графіки та ін. відправили у Київ.

"Учні проводили анкетування. Більше 300 анкет заповнили школярі, ще 30 - вчителі. Збирати інформацію було легко, а опрацьовувати дані - важко. Враховували вік, знання інтернету, рівень користувача та інші критерії. Моя команда не тільки дослідила тему, але й розробила правила користування соцмережами, щоб не стати вбивцями власного часу", - розповідає Ольга Водовіз, вчитель географії та економіки ТНВК ШЕЛ № 9 ім. І. Блажкевич.

З Тернопільського району надіслали роботи 180 учнів, але перемогу здобули лише п'ятеро. Конкурс проводили вшосте. Організатором є Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України та Благодійна організація "Центр споживчих ініціатив".

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.