Роман Задорожний: скільки коштує подорож і чи варто її боятися?

26 Сер 2019 / 12:04 | Автор: Тетяна Колеснік | Переглядів: 6395

задорожний

Спілкуємося з тернополянином Романом Задорожним - мандрівником, організатором пригодницьких марафонів, керівником тернопільського магазину мережі експертів з туристичного спорядження "Горгани". Роман часто подорожує і як ніхто знає, що ніщо так не стимулює людину, як нові враження.

- У скільки обійшлася Ваша найдешевша подорож?

Найбюджетніша, напевно, була ще в студентському житті, коли за 50-60 грн (10-11 доларів) можна було в гори на 3-5 днів вибратися. У дорослому інколи практикую автостоп, але не в цілях економії, а швидше для спілкування - тоді залежно від напрямку доволі дешево можна кудись поїхати. Економія на тих чи інших витратах не позначалась ніколи на моїх враженнях, тому що цінність активного відпочинку визначається емоціями та враженнями, а не кількістю зірок в готелях.

- Ви ж їздите не самі, а з дітьми та дружиною. Переважно такі вилазки значно дорожчі, тому родини обмежують бажання поїхати кудись. Чи я помиляюся?

Сімейні мандрівки можна планувати відносно бажань та бюджету. Основні витрати переважно лягають на логістику - мандруємо в більшості випадків власним автомобілем, тому що громадським транспортом п'ятьох з купкою речей не на стільки дешевше вийде. Тому краще провести цінний спільний час разом в цікавих місцях, а не в некомфортній дорозі туди. В будь-якому випадку сім'єю потрібно їхати, активні та кемпінгові мандрівки дуже добре позначаються на розвитку дітей.

- "Все включено" і мандрівка без особливого плану: як дешевше та краще подорожувати?

"Все включено" - переважно це закладені послуги та сервіс, які можуть бути не зовсім потрібні вам у мандрівці. Самостійно можна обрати оптимальний за цікавістю маршрут, варіанти проживання-харчування тощо. Ну, і само собою самостійне планування буде дешевшим. Перевага першого - час на підготовку (вам його не потрібно фактично витрачати). Щодо спонтанних мандрівок без плану - це круто, але для цього потрібно бути сміливим, мати набір базового спорядження чи аксесуарів для виїзду. Це щоразу пригода і це дуже круто. Правда, підійде далеко не всім.

— Для тих, хто вперше збирається їхати за кордон власним "ходом" (на авто) без особливого попереднього бронювання, з палатками (про всяк випадок), що порадите?

Важливою є попередня готовність: технічний стан авто, страховка на авто та власна, переглянути вимоги до авто та ПДР в тій чи інші країні, визначитись чи будуть платні дороги тощо. Більшість країн мають розгалужену мережу кемпінгів, де переважно є можливість приїхати без попередньої броні і місце буде. Так само через "Booking" на 2-3-4 осіб не проблема забронювати хостел чи кімнату-другу в садибах. Із рекомендацій - наприклад, не шукайте ночівлю в Кракові, якщо є нагода в околицях на дешевший та мальовничіший варіант.

- Люди бояться невідомості. Навіть ті, хто можуть собі дозволити поїхати, не наважуються. Чому, як гадаєте?

Мандрівки - справа добровільна. Смак та апетит можуть появитися під час - так переважно буває, тому не варто цього боятися. Або таки треба боятися, бо понесеться. Звісно, що є приклади, коли людям не щастить з погодою чи ще чимось і враження можуть скластися не "ок" з першої мандрівки і не всі вартують хороших мандрівок, але це винятки.

- Що особисто вам дають подорожі, як змінюють, чи часто їздите, де вже бували?

Це відпочинок, розвиток, відкриття. Після них легше працювати, організовувати події і взагалі спілкуватися з людьми. Люблю фізичні навантаження та нові місця.

- Давайте почнемо з програми-мінімум: куди тернополянам варто поїхати за новими враженнями в межах області, або ж в сусідні регіони?

Тернопільщина вдало підходить для 1-2 денних виїздів, де можна поєднати багато цікавого і для тих, хто вперше вибрався, і для бувалих туристів. Гори, каньйони, печери, сплави, замки та руїни, веломаршрути, екологічні стежки - щотижня можна поїхати в нові місця. Власне авто розширює радіус виїзду до 200-250 км, а так можна відвідати і Львівщину, і Карпати, і Чернівці, і Рівне з околицями. Насправді варіантів дуже багато, їх можна обирати залежно від сезону, погоди чи настрою.

- Як щодо закордону. Нещодавно ви їздили в Румунію. Здавалося б, сусідня країна, але, судячи з фото, враження дістали неймовірні. Їздили ви не самі, а групою. Давайте в числах і цифрах: скільки вартувала така поїздка, що вдалося охопити, а які там ціни на їжу та житло. Чим ця поїздка була особлива?

Кожна країна - це відкриття. А, якщо вона гориста та має велику середньовічну історію, то ці відкриття переслідують на кожному кроці - це про Румунію. Зараз мандрую в форматі #ФайноБус-а - це зручна логістика в цікаві місця, витрати переважно на транспорт, а всі інші питання типу харчування, намети тощо кожен організовує собі самостійно або по компаніях. Це дає можливість оптимально продумати цікавий насичений маршрут (який може корегуватися по ходу) та кожному вдало спланувати власні витрати. Тому вартість різних виїздів коливається, але не є комерційною. Останній виїзд був максимально краєзнавчим, ми відвідали багато середньовічних міст та унікальних місцин типу соляної копальні в Турді, проживали в приватному секторі поблизу великих міст. Особливістю для мене цієї мандрівки була повна відсутність виходів в гори з наплічником. Це незвично, але не менш цікаво.

- Чи плануєте влаштовувати подібні поїздки? Бажаючі зможуть долучитися?

Такі та схожі мандри-розвідки плануються і в майбутньому. Основні анонси та інформація про цікаві місця і звіти з попередніх виїздів є в групі у соціальній мережі Фейсбук "ФайноБус".

Спілкувалася Тетяна Колеснік

Теги →

Editor

Тетяна Колеснік

Усі публікації автора →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.