Колишній багаторічний керівник і творець теперішнього ТТБ відзначає День народження

27 Бер 2018 / 13:51 | Переглядів: 3476

Роман Заяць

Сьогодні відзначає День народження Заслужений журналіст України, який 17 років успішно керував найбільшим масмедійним колективом нашої області - ТОДТРК, Роман Заяць.

З приїздом у 1986 році до Тернополя, Роман разом із своєю дружиною Раїсою стали невід'ємними складовими місцевого журналістського життя, справжніми інформаційним рупорами суспільно-політичного життя Тернопілля на всю Україну. Після 15 років роботи власкором УТ-! у нашому краї Заяць очолив колектив ТОДТРК. У телерадіокомпанії він зумів зберегти потенціал тодішнього обласного радіо, проводовий напрямок якого нищився ще з кінця 90-их, і навіть модернізував його. А обласне телебачення, хоча й на непоганій базі і створеному Петром Бубнієм, Михайлом Зубиком, Богданом Грабовським і нині вже покійним Володимиром Хаварівським творчому підгрунті, йому довелося розбудовувати ледь чи не заново. ТТБ тоді мало ефірний час лише 3-4 години в обідню пору - то на телеканалі "Інтер", то на УТ-1. І навіть стояло питання про доцільність його функціонування. Винятково зусиллями Романа Михайловича у 2005 році було відкрито самостійний повноцінний канал ТТБ. Також за часів керівництва Заяцем ТОДТРК відбувалася тотальна комп'ютеризація телерадіокомпанії. Також у його активі було створення нових студій. Належні умови для праці журналістів, сприяння їхньому творчому зростанню з боку гендиректора не могли не позначитися на здобутках нашої телерадіокомпанії на міжнародних і всеукраїнських телерадіоконкурсах і фестивалях. Серед їхніх лауреатів був і автор цих рядків. Одна з наймолодших в Україні Тернопільська телерадіокомпанія за його керівництва стала однією з провідних у державі. А найголовніше, і обласне телебачення, і обласне радіо тоді віщувало про пересічних людей і життя регіону. А не як нині - реалізовувало відірвані від реалій життя і специфіки регіону забаганки криворізько-грузинського рокера та його оточення.

Нинішні ж владарі інформаційного простору України не лише перетворили ТОДТРК в одну із філій НТКУ, звільнили її багаторічного очільника з керівної посади, а й демонтують студії компанії, роблять усе, щоб вона перетворилася на звичайнісінький корпункт. Цим вони відбирають у тернополян і жителів краю можливість дивитися і слухати улюблені програми. А популярних ведучих кидають у прірву безробіття. Роман Заяць ніколи не розкидався кваліфікованими кадрами і творчим потенціалом. За необхідності він, незалежно від стосунків, намагався допомогти кожному підлеглому. Особисто у мене до захворювання на важку недугу і смерті батька і після цього виникали непрості і напружені стосунки з Романом Михайловичем. Але, коли я опинився в біді, ставши у тридцять з хвостиком років найстаршим працездатним мужчиною в родині, Заяць першим з усіх знайомих підставив мені плече, підбадьорював і навіть за першого урядування Януковича закривав очі на мою співпрацю з опозиційними до тодішньої влади виданнями. Цього сприяння і людської підтримки я ніколи не забував і не забуду Романові Михайловичу!

Я не пригадую, щоби Заяць когось взагалі звільнив з роботи. Хто не хотів з ним працювати, як це після 9-річної співпраці зробив я, написав заяву і пішов. У даному випадку, як і у більшості інших, до цього в основному спричинили розбіжності в поглядах на творчий процес та методи управління підрозділами ТОДТРК, мої особисті амбіції і, звичайно, традиційні "щирі доброзичливці".

Щодо нинішньої ситуації в колишній ТОДТРК, то вона є типовою для всіх регіональних телерадіокомпаній України. Але усе ж хочеться вірити, що здоровий глузд візьме гору над хибним або й, можливо, вигідним для когось віянням доволі суперчливого сьогодення. Сподіватимемось, що виплекане Романом Заяцем теперішнє ТТБ ще довго виходитиме в ефір. А паралельно з ним це робитиме обласне радіо.

У цей вагомий для Романа Михайловича день хочеться йому побажати міцного здоров'я, великого людського щастя, родинного благополуччя, радості від онуків і добра від людей. Зичу ще довгих років праці на благо нашого суспільства і вірю, що Роман Михайлович ще повністю себе не зреалізував. Він - людина-творець, тож нехай Романові Заяцю й надалі щастить завжди та в усьому!

Олег ЛІВІНСЬКИЙ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.