Книга Богдана Мельничука, яка витримала третє видання

10 Гру 2016 / 09:44 | Переглядів: 3383

Книга Богдана Мельничука, яка витримала третє видання

"Соломія Крушельницька" - так називається документальна повість, яку вже втретє видрукувало тернопільське видавництво "Навчальна книга - Богдан". Її автор, тернопільський письменник Богдан Мельничук, намагався виокремити окремі деталі із життя легендарної і неперевершеної співачки світової слави. Книга має посвяту світлої пам'яті першим дослідникам життєпису Соломії Крушельницької - Михайлові Головащенку, Петрові Медведику та Ігореві Гереті. Особлива цінність книжки ще й у тому, що в ній ретельно виписаний репертуар співачки (назва, автор твору, партія). Оперний - 32 назви; українські опери та оперети - 10; твори українських композиторів - 5; пісні та романси українських композиторів - 29; вокальні твори зарубіжних композиторів - 54; українські народні пісні - 67. Книга містить 12 розділів.

Дитинство і юність співачки минули на Тернопільщині. Її голосом зачаровувалися в країнах Східної і Західної Європи, Північної та Південної Америки, Африки… І скрізь, де вона виступала, обов'язково виконувала українські пісні. "Ой гай зелененький" та "Веснівку" - співала для сім'ї російського царя Миколи-ІІ, на запрошення якого приїздила до Петербургу. І якому, до речі, відмовила у переїзді до цього міста. Про все це і не тільки, можна прочитати в документальній повісті, яка, ще й до того ж, щедро проілюстрована рідкісними унікальними світлинами. Книга стане справжньою знахідкою особливо для молодшого покоління читачів.

Валентина СЕМЕНЯК.


Про це та інше - у черговому, 29 , випуску газети "Тернопіль вечірній".

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.