У книгозбірні Тернополя запрацював медіацентр

01 Вер 2017 / 22:53 | Переглядів: 2389

У книгозбірні Тернополя запрацював медіацентр

На День міста, 28 серпня, Центральна дитяча бібліотека гостинно запросила мешканців Тернополя на відкриття при бібліотеці медіацентру, основним завданням якого було удосконалення традиційних напрямків в обслуговуванні дітей за допомогою такого потужного інструменту, як цифрові технології, виховання електронно-візуальної культури для вдосконалення якості читання. В цьому інтерактивному напрямку вже розпочала свою роботу при бібліотеці студія юного журналіста "Шпальта" для читачів 15-17 років, яку веде член Національної спілки журналістів Галина Сіра. Бібліотека зустріла гостей в оновленому приміщенні.

Новими проектами бібліотеки будуть:

  • спільно з медіа лабораторією ПК "Березіль"створення аудіоказок; співпраця зі студією дитячої анімації "Руда миша";
  • проведення уроків медіа грамотності серед юних читачів спільно з факультетом журналістики Тернопільського національного університету ім.В.Гнатюка;
  • створення власних мультимедійних презентацій та різноманітні заходи з використанням сучасних технологій.

Свято розпочали заступник міського голови Леонід Бицюра та директор Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи Світлана Козелко.

Про проект бібліотеки "Запис аудіоказок та книг для школярів молодшого шкільного віку та дітей з обмеженими фізичними можливостями" у співпраці з медіа лабораторією ПК "Березіль" ознайомила присутніх заступник директора по роботі з дітьми міської ЦБС Надія Швець та керівник медіалабораторії Оксана Ратушняк.

Надія Швець представила присутнім добірку аудіоказок та аудіокнигу "Література України", подарованих бібліотеці відомим тернопільським поетом-піснярем, лауреатом премії "Коронація слова-2014, 2016 рр." Сергієм Сірим, які створив та озвучив він особисто.

Для дітей 10-13 років бібліотекарі підготували сюрприз. Разом з керівником студії дитячої анімації "Руда миша" Оленою Мудрою діти вчилися створювати власноруч мультфільм, якому дали назву "З Днем народження, Тернопіль!"

Учасниця студії юного журналіста "Шпальта", що діє при Центральній дитячій бібліотеці, учениця 10 класу ЗОШ №9 Наталя Бончук провела своє перше в житті інтерв'ю, задавши декілька запитань заступнику міського голови.

На захід були також запрошені: письменниця, журналіст Валентина Семеняк, представник міжнародної організації "Familyinternational" USA (інтеграція в новітні технології на Україні та з Україною) Наталія Кузів.

За допомогу в оформленні інтер'єру відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4класів бібліотекарі висловлюють щиру вдячність директору Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу Василю Мулярчуку, голові відділення "Дизайн" Оксані Поберейко та студентам групи 4ДЗ Назарію Семенюку і Тетяні Лукович, яким на святі вручав подяки заступник міського голови Леонід Бицюра.

Презентацію заняття для найменших читачів, дітей 3-5 років, членів клубу "Розвивайко" "Весела англійська" провела волонтер, вчитель англійської мови Ольга Карепінь. Такі заняття допомагають дітям вивчити іноземну мову за допомогою книги, гри та комп'ютера.

Родзинкою свята стала демонстрація Василем Шевчуком з Хоросткова встановленого цьогоріч рекорду Тернополя з віджимання на цвяхах.

Свято закінчилось, а робота медіацентру лише розпочинається.

"Ми будемо працювати над формуванням фонду медіаресурсів, зокрема: каталогу DVD, аудіокниг та електронних освітніх програм, впровадженням різних моделей доступу до них дитячого населення, формуванням електронного інформаційного середовища, просуванням книги та читання і над створенням кінопростору, де проходитимуть покази кіно, презентації медіа- та артпроектів", - зазначила Світлана Козелко.

Олександр МУДРІЄВСЬКИЙ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.