Вересень зиму годує

16 Вер 2013 / 09:28 | Переглядів: 3183

календар

За календарем уже осінь, а в природі ще справжнє літо. Та тепло його ненадійне, підступний холод уже на чатах. На думку фенологів, ознакою осені є дозрівання горобини, початок розцвічування листя на деревах і кущах.

У саду - гаряча пора збирання яблук і груш пізньо-осінніх і зимових сортів. Їх сортують, складають у сховище. Вчасно зібрані, вони мають чудові смакові якості, привабливий зовнішній вигляд, довше зберігаються.

Збираючи плоди, садівники дбають і про врожай наступного року. Восени грунт у пристовбурних кільцях обережно перекопують. Щоб не пошкодити коріння, заступ тримають вздовж напрямку їхнього росту, а не поперек. Біля самого штамба грунт розпушують на глибину лише 7-8 см. Під час перекопування вносять у грунт гній, торф, з мінеральних добрив - фосфорно-калійні. Якщо осінь видалася суха і в грунті мало вологи, то дерева добре поливають, а вже потім розпушують грунт і вносять гній або торф.

На городі у ці дні збирають картоплю для споживання та на насіння. Перед засипкою для зберігання бульби просушують, але не на сонці. Їх перебирають і у погріб закладають здорові та непошкоджені. Після цього грунт готують уже до нового врожаю. Так, на грядці, скопаній на зяб, наступного року можна очікувати на добрий врожай овочів. Такий обробіток грунту із внесенням органічних добрив створює умови для накопичення вологи. Добрива розкладаються на речовини, які легко засвоюються рослинами.

Отож, подбаймо про себе на зиму, бо що припасем - те й матимем!

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.