Український ПриватБанк створив перший у світі безконтактний банкомат, який не має звичного екрану і клавіатури і дозволяє отримувати готівку з допомогою мобільного телефону. Унікальну новинку українські банкіри представили на конференції “Гроші майбутнього”, яка пройшла в Москві. Як розповів заступник голови правління ПриватБанку Олександр Вітязь, нові банкомати - “Чорні ящики” - працюють на базі мобільної операційної системи Android, а їх виробництво коштує вдвічі менше існуючих на ринку аналогів.
“Ми безжально відрізали від звичайного банкомату абсолютно непотрібну верхню частину, - сказав Олександр Вітязь. - У кожного клієнта тепер є свій персональний дисплей, рідер і клавіатура - смартфон. При цьому, нове покоління банкоматів абсолютно безпечно з точки зору шахрайства і виконують одну задачу - видачу клієнтам готівки”.
Всередині "Чорної скриньки" встановлено сейф першого класу захисту і необхідний мінімум електроніки, а зв'язуватися зі смартфоном клієнта банкомат буде по захищеному безконтактного протоколу NFC. Як повідомили у ПриватБанку, перші безконтактні банкомати почнуть працювати в офісах банку вже до кінця листопада. А в першому кварталі 2014 року банк готовий почати промислові поставки революційних банкоматів власної розробки іншим банкам світу.
ПриватБанк є одним з найбільш високотехнологічних світових банків. У числі технологій, які були запроваджені ПриватБанком вперше у світі SMS-банкінг (1999 рік), ОТР-паролі через SMS (2000), Р2Р перекази між картками (2003), “Електронна здача” (2009), Онлайн-інкасація (2010) та інші. ПриватБанк став одним із перших банків, що впровадило технологію безконтактного облсуживания клієнтів з допомогою QR-кодів. За допомогою QR клієнти ПриватБанку можуть увійти в свій обліковий запис Інтернет-банку, зняти готівку в банкоматах, заправити автомобіль на АЗС і зробити й оплатити замовлення в мобільному меню ресторанів. Сьогодні кожен третій клієнт банку користується його послугами через Інтернет і мобільний програми.
Теги → Android гроші прес-реліз ПриватБанк Тернопіль укрнет