Тролінг – справа невдах

11 Бер 2013 / 12:03 | Переглядів: 5069

троль тролінг троллинг

Таке явище як тролінг заполонило інтернет-ресурси. У всіх обговореннях і коментарях можна спостерігати багато негативних відгуків і коментарів. Внаслідок цього складається враження, що в теперішньому житті людей нема місця для радості, любові, дружби… Частими є випадки, коли тролінг є замовним з метою "брудним" методом знищити конкурента у політиці, бізнесі та інших галузях. Проте чимало є таких, хто займається тролінгом з власної ініціативи. Про специфіку мислення і світосприйняття саме таких людей розповідає психолог громадської організації "Мистецтво жити" Любов Медведь.

Полярна реакція. Дуже часто повідомлення тролів з'являються під статтями чи новинами про відомих і успішних людей. Чим успішніша людина, тим бруднішими і негативнвішими будуть висловлювання на її адресу. "З одного боку видатними особами захоплюються, їх хвалять і хочуть з ними дружити. Але є і інший бік - постійне перебування під прицілом, коже їхній крок завжди під пильною увагою їхнє особисте життя, кожен вважає своїм правом обсудити. Їх часто критикують, причому як дії, так і особисті характеристики", - говорить Любов Медведь.

Інтернет - рай для тролів. Найбільше критики і негативних висловлювань щодо відомих людей є в інтернеті. Специфіка цієї мережі у тому, що кожен бажаючий має необмежені можливості для збереження анонімності. "В інтернеті виливання бруду і неправдивої інформації не призводить до відповідальності. Психологи уже виокремили таке явище, як тролінг. І хоч воно давно з'явилося та останнім часом дуже швидко розповсюджується і боротися з цим важко. Тролінг характеризується тим, що люди анонімно або під певними ніками починають виливати свій негатив. Часто такі судження бувають не по темі, - продовжує психолог. - Наприклад, обговорюється діяльність відомої людини, а тролі переводять тему на її особисті риси, інтимне життя. Як тільки спортсмен отримує олімпійську медаль, то відразу знайдуться ті, хто розкаже, за чий кошт він тренувався, яким чином потрапив до команди. Відповідно будь-яка добра справа, досягнення, успіх, перемога відразу є мішенню для таких тролей".

Психологія троля. Психологи уже почали говорити про тролів, як про невдах, що таким чином людина намгається показати свою важливість, значущість. "Якщо людина добровільно і безкоштовно виливає бруд на інших, то таким чином вона демонструє своє незадоволення життям, комплекс неповноцінності і нездорові амбіції. Насправді дуже важко реалізувати свій талант в реальному житті, багато зусиль треба докласти для того, аби стати відомим і успішним. Набагато легше говорити про те, що ніхто не дає реалізуватися і обезцінити чужі досягнення. Тролями можуть бути і досить заможні люди. Незалежно від їхніх фінансових здобутків, успіхів вони почуваються невдахами. Якщо в людини виникає бажання негативно критикувати просто так, то це характеризує її як невдаху.

Люди успішні дуже чітко вибирають, що дивитися і на що звертати увагу. Вони, як правило, не збирають плітки, не двиляться передачі про подробиці із життя відомих людей, не смакують пікантними новинами. Їх цікавить новий фільм, спортивні досягнення, наукові відкриття, а їхня критика завжди конструктивна і спонукає інших до розвитку. Невдахи націлені на чужі ляпи, промахи, невдачі в особистому житті. Смакуючи цим всім, вони не проживають власного життя. Зайшовши на будь-який сайт, можна побачити багато тролінгу. Складається враження, що ми живемо у світі, наповненому негативом, що всі люди злі. Насправді це не так. Просто у тролів є натхнення цим займатися", - розповідає Любов Медведь.

На думку психолога, у будь-якій позитивній інформації троль завжди знайде негатив. Наприклад, відкрили новий фонтан, уклали важливу угоду, відзначили кращих, але хтось завжди наголосить на тому, що забагато коштів витратили, що комусь дали "відкат"... "Під час снігопаду була свідком цікавої ситуації. Біля одного із під'їздів частина людей обговорювала безлад, пов'язаний із снігопадом, і погану роботу комунальних служб, а інша взяла лопати в руки і порозчищала дорогу біля будинку, підходи до під'їздів. Останні зробили користь для себе і інших, а тролі в реальному житті так і залишилися далі обговорювати погану зиму, немудрих сусідів, які виконали чужу роботу", - ділиться своїми спостереження Любов Медведь.

Собаки гавкають, а караван іде. Негативні висловлювання і неправдиві факти часто можуть "вибити землю" з-під ніг успішної людини. Проте психолог радить ні в якому разі не вступати у боротьбу із тролями. "Ви точно програєте у цій війні, адже тролі відточили свою майстерність в той час, коли ви займалися побудовою кар'єри і особистим життям. Найкращим способом захисту від них є відстутність реакції на їхні висловлювання і подальший власний розвиток. Є чимало успішних людей, які принципово не читають, що про них пишуть: ні позитиву, ні негативу. Таким чином вони бержуть власний спокій і продовжують займатися улюбленою справою. Опору потрібно шукати в роботі, в досягненнях, вдосконаленні, радості від отриманих результатів, спілкуванні з тими людьми, які підтримують і цінують вас. Тролі насправді нікуди не дінуться, адже невдах в житті вистачає. Потрібно розуміти, що негативно налаштовані люди дуже підлеглі і залежні від інших, їм важко живеться в цьому світі. Тому зустрічати всі їхні висловлювання потрібно з посмішкою", - підсумовує психолог.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.