Студенти ТДМУ вибороли абсолютну першість у «Сумських медичних ралі – 2017»

13 Чер 2017 / 14:58 | Переглядів: 4339

Студенти ТДМУ вибороли абсолютну першість у «Сумських медичних ралі – 2017»

З 31 травня по 2 червня 2017 року у Сумах відбулася науково-практична конференція"Екстрена медична допомога. Діяльність служби медицини катастроф у зоні АТО"та Всеукраїнські змагань бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю"Сумські медичні ралі - 2017", в яких взяли участь представники Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

image001

Організаторами заходів стали Міністерство охорони здоровʼя України, Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф МОЗ України, Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги".

image003

Загалом у змаганнях взяли участь 36 команд, з яких 24 команди представляли територіальні комунальні центри екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, одна команда - Військово-медичний клінічний центр Північного регіону (Харків), дві команди - приватні клініки "Борис" і "Добробут", три команди прибули з-за кордону (2 - з Литви і 1 з Казахстану), а також було шість студентських команд з різних вищих медичних навчальних закладів.

EMD-peremoha-Sumy-17063915EMD-peremoha-Sumy-17063916

EMD-peremoha-Sumy-17063918EMD-peremoha-Sumy-17063919

Зазначимо, що команда Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського здобула абсолютну першість у цьому чемпіонаті, в черговий раз підтвердивши високий рівень підготовки. До її складу увійшли студентка п'ятого курсуБогдана Перевізник, студенти четвертого курсуІгор БигаріДенис Кошарськийі студенти третього курсуАнастасія ГудимаіРоман Гук. Роман був представником команди і брав участь у кінцевому прийнятті протоколу оцінювання. РекторТДМУ, професорМихайло Кордапривітав переможців з черговим успіхом. Він побажав команді нових перемог, професійного вдосконалення, успішного навчання та зберігати такий же ентузіазм упродовж всього життя.

image007

Під час науково-практичної конференції прозвучали доповіді щодо сучасних аспектів взаємодії цивільних медиків і медиків силових структур у ході лікувально-евакуаційного забезпечення поранених, які надходять із зони АТО. Важливе значення у доповідях приділялося підготовці з домедичної допомоги усього особового складу силових структур, в тому числі і працівників МВС, забезпечення їх аптечками та розуміння загальних принципів взаємодії і надання допомоги на етапах евакуації.

image009IMG_1941IMG_7587IMG_7589IMG_7592IMG_7634

Після науково-практичної конференції відбулися майстер-класи, під час яких кожен бажаючий мав змогу отримати теоретичні знання та практичні навички з зупинки масивної кровотечі, забезпечення прохідності дихальних шляхів, внутрішньокісткового доступу для переливання кровозамінників та тактики під час масових випадків. Щодо останнього майстер-класу, то його підготував і провів завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини, професорАрсен Гудима, який спільно з керівником навчально-тренувального відділу УНПУ ЕМД і МКВіталієм Крилюкомта лікарем медицини невідкладних станів Заліщицької райлікарніГалиною Цимбалюкрозробили новий підхід до технології медичного сортування під час масових випадків, виготовили нові сортувальні талони, підготували методичний посібник і апробували розробку в ході чемпіонату.

image011image013

Традиційно викладачі кафедри медицини катастроф та військової медициниТДМУберуть участь у подібних змаганнях і входять до колегії суддів аналогічних чемпіонатів в Україні. Серед них неперевершений суддя на старті -Мирослав Бойчак, суддя на етапах з тактичним ухилом -Віктор Шацький. Вже вдруге взяв участь у суддівстві і керівник центру симуляційного навчанняМирослав Кріцак. Головним суддею був професорАрсен Гудима.

image015

Учасникам змагань було запропоновано 11 конкурсних завдань. Нічний етап 31 травня полягав у наданні допомоги юнаку, якого пошматувала собака з наступною евакуацією до карети "швидкої" допомоги. Час евакуації фіксувався і був як один з етапів конкурсу. Третім конкурсом було тестування бригад з актуальних питань екстреної і невідкладної медичної допомоги. До речі, посібник, за яким були розроблені тести і конкурсні завдання, був завчасно (за 1 місяць) розповсюджений зареєстрованим командам.

image017

Наступного дня, 1 червня конкурсанти вирішували проблему ДТП, яку поставили наші колеги з Литви; реанімовували постраждалого з масивною шлунковою кровотечею; надавали допомогу породіллі, яка народила вдома, з необхідністю порятунку від маткової кровотечі і реанімації новонародженого; надавали допомогу сім'ї, в якої на пікніку одна дитина з двох отримала опік, а також конкурс капітанів - розв'язування нестандартних ситуаційних задач з життя бригад ЕМД.

IMG_7865IMG_7873IMG_7877IMG_7919IMG_7927IMG_7993

Третього дня, 2 червня, на команди очікували випадок з великою кількістю потерпілих (необережне поводження з вибухонебезпечним предметом), кардіологічне завдання - допомога під час брадикардії з ознаками гострого коронарного синдрому, під час якого неефективною була медикаментозна кардіостимуляція, а також конкурс "Вмілі ручки", де необхідно було виконати окремі медичні маніпуляції: тампонування рани, внутрішньокісткове введення медикаментів, конікотомію.

image019

Команда ТДМУ поставила собі за мету перемогти інші студентські команди. І майбутні медики нашого університету це зробили.

image021

Насамперед, вони вибороли перше місце в конкурсі капітанів (Богдана Перевізникбула неперевершеною у відповідях на нестандартні запитання). Команда повністю реалізувала поставлену мету - виборола першість серед студентських команд. І зовсім несподівано для себе стала абсолютним чемпіоном "Сумських медичних ралі - 2017", як і під час "Слобожанських медичних ралі - 2016" (Харків) минулого року.

image023

Секрет перемоги наших студентів у тому, що змаганням передувала двомісячна підготовка до олімпіади з симуляційної медицини, яка відбулася у Люблінському медичному університету, де вони вибороли першість. Причому підготовка велася в форматі діяльності "Emergency Department" з використанням вартісного симулятора "SimMen 2G" на базі центру симуляційного навчання Тернопільського медуніверситету. Зі студентами практично кожного дня займалися провідні фахівці, включаючи відпрацювання окремих навичок "in vivo" на крупних лабораторних тваринах. Проте, насправді, як зауважив професорАрсен Гудима, перемагає сформована команда, командний дух і воля до перемоги, де один за всіх і всі за одного, де є глибоке розуміння до чого ти прагнеш і що хочеш осягнути.

IMG_8055IMG_8057IMG_8107IMG_8117IMG_8127IMG_8196

Звичайно, виступ нашої команди був би неможливим без реанімобіля, який люб'язно виділило Територіальне медичне об'єднання МВС України у Тернопільській області на чолі зМихайлом Василишиним. Він, до речі, вже вдруге виділив для нашої команди автомобіль.

IMG_1882

IMG_7646IMG_7650IMG_7658IMG_7675

Підприємство "Форма" з Бучача (керівникІрина Пастернак) на меценатських засадах пошила для нашої команди ексклюзивний спецодяг, який, власне, під час етапів чемпіонату пройшов випробування. Завдяки нашому випускнику - медику ДСНС України у Тернопільській області -Богдану Ягельськомукоманда отримала додаткове обладнання для реанімобіля. Команда дякує всім за підготовку, підтримку і розуміння.

Потрібно сказати, що на виставці, яка була розгорнута в ході конференції та чемпіонату був продемонстрований реанімобіль, оснащений найсучаснішою технікою для надання екстреної медичної допомоги. Дві компанії "Ксенко" та "Оніко" продемонстрували засоби для навчання (манекени, муляжі тощо) для забезпечення навчально-тренувальних центрів. Компанія "ЮРІЯ ФАРМ" показала новітню розробку - хімічний засіб для тампонування ран при зупинці масивних вузлових кровотеч "Ревул". Кожен бажаючий мав змогу індивідуально випробувати його на практиці. Так само можна було випробувати турнікети типу САТ фірми "СПАС", що з Тернополя. Всі ці вироби є аналогами кращих закордонних взірців. За багатьма параметрами вони не поступаються і є кращими. Їх характерною рисою є невисока вартість і доступність для комплектації як власних аптечок, так і аптечок працівників силових структур.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.