Вчені Оксфордського університету з'ясували, що, посміявшись від душі, люди забувають про біль. Вони стверджують, що під час сміху в організмі виділяються хімічні сполуки, які мають знеболювальні властивості.
Дослідники випробовували свою теорію про зв'язок сміху і болю на добровольцях. Учасників експерименту поділили на дві групи: одній із них упродовж 15 хвилин показували гумористичні відео, другій - нудні сюжети. Під час цього людям на руки клали пакети з льодом, щоб перевірити як їх організм відреагує на незначний біль. Фахівці виявили, що глядачі нудних сюжетів гостріше реагували на подразнення холодом.
Вчені зазначають, що велике значення має і тип сміху. Просто усмішки і сміх не викликають ніякого фізіологічного ефекту, а ось справжній регіт справляються із болем легко. Професор Робін Данбар з Оксфордського університету, який очолював експеримент, вважає, що завдяки нестримному сміху в організмі людини виділяються ендорфіни - хімічні сполуки, що викликають легку форму ейфорії та зменшують біль.
"Це відбувається, коли наші легені спустошуються, - зазначає професор. - Йдеться про ті моменти, коли ми говоримо сміявся до спазмів у животі. Саме ці спазми і викликають появу ендорфінів". Однак не всі гумористичні програми, які показували волонтерам, зменшували відчуття болю. Фарс, клоунада та ексцентрика мали сильний ефект, а ось інтелектуальний гумор больовий поріг в організмі не підвищував.
Дослідники не вимірювали рівень ендорфіну в організмах людей. Нещодавно співробітники товариства серцево-судинних хірургів США заявили, що здоровий сміх знімає стрес і м'язову напругу, підвищує імунітет та лікує гіпертонію.