Найголовнішою небезпекою весняного потепління є підтоплення, особливо це стосується південного регіону нашого краю. У разі загрози виникнення повені слухайте детальну інформацію із місцевих радіо та телебачення про порядок Ваших подальших дій та місце збору мешканців для евакуації. Також попередьте сусідів, по можливості надайте допомогу інвалідам, дітям та самотнім людям похилого віку. Підготуйте документи, одяг та по мінімуму найнеобхідніші речі. Обов'язково від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ.
Дії у зоні раптового затоплення під час повені
Перш за все зберігайте спокій. Негайно залишіть зону підтоплення. Зачиніть вікна та двері і до прибуття рятувальників залишайтесь на дахах будинків чи інших підвищеннях.
Дії після повені
Переконайтесь у тому, що Ваше житло не зазнало внаслідок повені жодних ушкоджень та незагрожує заваленням. В жодному разі не користуйтесь електромережею до цілковитого осушення будинку. Обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені. Пам'ятайте, електроприладами можна користуватись тільки після їх ретельного просушування. Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені.
Управління Держтехногенбезпеки
у Тернопільській області