В Україні зареєстрували 12 вакцин проти грипу
Динаміка захворюваності на грип та ГРВІ в Україні сьогодні перебуває в межах норми. Для протидії цим вірусним захворюванням в нашій країні уже зареєстровано 12 типів вакцин. На складах українських виробників сьогодні є 6,5 мільйона упаковок лікарських засобів проти ГРВІ, а до кінця року їх кількість збільшиться ще на 20 мільйонів.
Співайте, щоб не хропіти
Тим, хто страждає від хропіння, медики радять співати по 20 хвилин на день упродовж чотирьох місяців. Клінічні випробування провели вчені з університету Ексетера (Великобританія). Вони довели, що спів зміцнює м'язи горла і зменшує прояв обструктивного апное сну. Апное характеризується наявністю хропіння і сприяє розвитку гіпертонії і зупинки серця.
Упродовж трьох місяців деякі з пацієнтів займалися за програмою, що передбачала щоденні 20-хвилинні вправи. До кінця експерименту виявилося, що співаючі добровольці рідше і менше стали страждати від хропіння. Саме хропіння ставало тихіше, а якість сну підвищилася. Заняття були простими, і люди легко з ними справлялися.
Спеції проти раку
Селера, артишоки і трави, включаючи орегано, містять флавоноїди, апігенін і лютеолін, які вбивають клітини раку підшлункової. Вчені університету Іллінойсу завдяки лабораторним дослідженням довели, що ці сполуки гальмують роботу ензиму, відповідального за розвиток раку.
Сам по собі апігенін викликає клітинну смерть. Але найкращих результатів вдавалося домогтися, якщо ракові клітини спочатку упродовж доби витримували в апігеніні, а потім 36 годин - в гемцитабіні, препараті хіміотерапії.
Препарати хіміотерапії, з одного боку, вбивають ракові клітини за рахунок своєї проокисної активності, але флавоноїди, з іншого боку, борються з процесом окислення. Тому вводити ліки і флавоноїди (антиоксиданти) одночасно не має сенсу. Якщо ракові клітини не обробляли флавоноїдами, то з них гинуло 8,4%. А після обробки - 43,8%. І це без застосування препаратів хіміотерапії.
Велика кількість роботи і надмірна відповідальність провокують депресію
Якщо людина проводить багато часу на роботі, де до неї ставлять високі вимоги, вона рано чи пізно впадає в депресію. Такого висновку дійшли вчені Кіотської школи громадського здоров'я в Японії.
Автори дослідження вивчали стресові фактори, пов'язані з роботою, серед 218 японців. Виявилося, що коли людина працює досить багато (як мінімум 60% тижня) і має велике навантаження, вона часто страждає від депресії.
Якщо обидва фактори поєднуються, ризик депресії підвищується в 15 разів. Судячи з усього, ризик також підвищується з часом, тобто має здатність накопичуватися.