Аграрії Тернопільської області отримають фінансування від банку «Надра»

16 Гру 2013 / 13:23 | Переглядів: 2069

Гроші

Одна з найбільших фінустанов країни - банк "Надра" - готовий задовольнити зростаючий попит на кредитні ресурси з боку сільгоспвиробників Тернопільської області та підтримати аграріїв регіону доступними кредитними програмами. Фінустанова також планує увійти до числа ключових інвесторів аграрного сектора Тернопільщини.

Таку думку озвучив директор департаменту продажів корпоративним клієнтам банку "Надра" Богдан Ропотілов на круглому столі, присвяченому основним тенденціям розвитку аграрної галузі Тернопільської області, який проводився під егідою Федерації роботодавців України 29 листопада 2013 року.

"За останні п'ять років аграрний сектор став головним драйвером зростання ВВП України і рушійною силою національного експорту, забезпечуючи понад 25% загального обсягу продукції, що експортується нашою країною за кордон, - зазначив Богдан Ропотілов. - Сільське господарство залишається однією з небагатьох галузей економіки, яка в умовах затяжної рецесії здатна зберігати позитивну динаміку".

На думку банкіра, активізація галузі неможлива без грошових вливань, тому попит на кредити з боку аграріїв залишається і в майбутньому році залишатиметься стабільно високим: "Наприклад, якщо говорити про джерела фінансування підприємств галузі, то за оцінками зарубіжних експертів, банківські кредити становлять приблизно чверть всіх доступних ресурсів фінансування сільськогосподарських підприємств".

На початок листопада аграрії залучили 13 млрд гривень кредитних коштів, що на 3 млрд гривень більше, ніж у 2012 році, а банківськими позиками скористалися 2,6 тисячі сільгосппідприємств і фермерів. "Для повноцінного розвитку сектор потребує постійних фінансових вливань, і ми, як один з найбільших банків країни, використовуючи накопичений за 20 років роботи на банківському ринку країни досвід кредитування підприємств АПК, готові запропонувати свої ресурси і надати підприємствам агросектора необхідну фінансову підтримку", - сказав банкір.

У свою чергу, Богдан Ропотілов зазначив, що бачить серйозну перспективу розвитку бізнесу в Тернопільській області. Аграрний сектор - провідна галузь господарства області, де його частка у виробництві валової продукції становить близько 60%. Сприятливий клімат і достатня кількість трудових ресурсів створили передумови для успішного розвитку багатогалузевого сільського господарства.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.