Відкриття рахунку підприємцем: чи потрібно особисто інформувати податкову

11 Гру 2013 / 18:32 | Переглядів: 3833

приватбанк цілодобове відділення

Я зареєструвався підприємцем по виробництву пластмасових виробів. Продукцію планую реалізовувати як за готівку, так і по перерахунку, для чого і відкрив рахунок у банку. Колеги по бізнесу говорять, що інформацію про дату його відкриття і конкретний банк потрібно надавати у податкову інспекцію, інакше він буде заблокований. Чи так це?(І.Коломієць, тернополянин)

Відповідає начальник управління обслуговування платників податків Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області Василь Ілліч Карпа.

Це питання врегульовано двома документами, а саме - Податковим кодексом України, зокрема статтею 69 та Порядком подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках…, затвердженого наказом Мінфіну України від 02.04.2012р № 426.

Отож, щодо вимог до відкриття та закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах. Статтею 69 Кодексу передбачено, що банки та інші фінансові установи відкривають поточні та інші рахунки платникам податків - як юридичним особам чи їх відокремленим підрозділам і представництвам, так і фізичним особам - підприємцям, фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, за наявності документів, виданих контролюючими органами, що підтверджують взяття їх на облік у таких органах. Це, також може бути і виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Після відкриття таких рахунків, протягом трьох робочих днів, включаючи день відкриття, банк зобов'язаний надіслати відповідне повідомлення про відкриття до контролюючого органу, в якому обліковується даний платник податків. Пунктом 2 Порядку передбачено, що такі відомості подаються в електронному вигляді з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису, а в разі неможливості з технічних причин, повідомлення може бути надано або надіслано поштою з повідомленням про вручення в паперовому вигляді. Однак, у такому випадку повинен бути і супровідний лист, в якому зазначається причина неможливості подання повідомлення в електронному вигляді.

Які дії вчиняє контролюючий орган, зокрема податкова інспекція, після цього? Протягом трьох робочих днів з дня отримання вказаного повідомлення від фінансової установи, інспекція зобов'язана направити повідомлення про взяття такого рахунка на облік або відмову із зазначенням підстав.

Ви ж можете використовувати такий рахунок, починаючи з дати отримання банком повідомлення з податкової інспекції про взяття рахунка на облік.

Ваша участь у цьому процесі чинним законодавством не передбачена.

Однак, з нового року ця процедура буде ще більш пришвидшена, адже до Податкового кодексу внесено ряд змін (це Закон України № 657 від 24.10.2013р.) і, зокрема до статті 69. Передбачено, що тепер банки та інші фінустанови зобов'язані надіслати повідомлення про відкриття рахунка до податкової інспекції не пізніше наступного робочого дня з дня відкриття. Зворотня інформація про взяття на облік такого рахунка направляється до банку не пізніше наступного робочого дня з дня отримання повідомлення. То ж, практично зразу Ви будете мати змогу користуватись відкритим рахунком.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.