У центрах зайнятості Вам допоможуть:
- знайти роботу - тимчасову або постійну;
- взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;
- пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;
- отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.
В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні. Усі вакансії - у вільному доступі. Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де Ви живете чи перебуваєте.
Усі послуги - безкоштовні.
Навіть якщо у Вас немає документів, в центрах зайнятості можете отримати:
- інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;
- консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості;
- рекомендації відносно вибору чи зміни професії, послуги з професійної орієнтації.
Для підбору підходящої роботи з метою отримання адресної допомоги для покриття витрат на проживання, Вам необхідно подати до центру зайнятості:
- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
- облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).
- Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю, крім вищезазначених документів, слід подати:
- трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);
- диплом або інші документи про освіту;
- військовий квиток (у разі необхідності).
Якщо Ви вже зареєстровані в центрах зайнятості Донецької або Луганської областей, Вам нададуть соціальні послуги та допомогу по безробіттю в будь-якому іншому центрі зайнятості України за місцем Вашого перебування.
Якщо ж Ви втратили паспорт, то можете пред'явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України. Отримати таке посвідчення та відновити паспорт зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим і Севастополя, Донецької та Луганської областей.
У разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.
Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:
- необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та з проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;
- якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, в центрі зайнятості Вам допоможуть скласти позовну заяву для звернення до суду з метою оформлення одностороннього припинення трудових відносин.
Особи, які переселилися з тимчасово окупованої території АР Крим та звільнилися з роботи, проте не мають трудової книжки або інших документів, що підтверджують періоди зайнятості, реєструються як безробітні на підставі наявних документів. Допомога по безробіттю виплачуватиметься у мінімальному розмірі до отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж.
Теги → біженці безробіття вакансія зайнятість прес-реліз Україна укрнет