Четверо із п'яти "білих комірців" у певний час отримували "чорну" зарплату. А 56% опитаних заявили, що і зараз оплата їх праці повністю або частково проводиться "у конвертах". Про це далі в результатах опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
За даними опитування hh.ua, кожен п'ятий офісний працівник сьогодні отримує "чорну" зарплату. Ще третина зізналися, що їх офіційна ставка і реальний дохід відрізняються. І тільки 35% співробітників заробітна платня виплачується повністю офіційно. Таким чином, для більшості опитаних "чорна" зарплата складає весь заробіток або його значну частину.
Із тих, хто частково або повністю отримує неофіційну зарплату, 31% заявили, що зарплата "в конверті" складає весь їхній заробіток. За два роки цей показник майже не змінився, в 2012 році він складав 26%. Сьогодні більше ніж половина тих, хто має неофіційний заробіток, отримують "сіру" зарплату. Тобто 50-70% від загальної суми видається у конверті та не обкладається податками.
Варто також відзначити, що більше за все "чорних" зарплат у сфері торгівлі та виробництва. Там кількість неофіційних виплат складає 19% і 16% відповідно. Третє місце поділяють сфера послуг і будівництво (по 9%). А ось рік тому лідером за кількістю неофіційних зарплат був готельний і ресторанний бізнес. Менше, ніж у інших, "тіньових" доходів у медиків і працівників агробізнесу (по 1%).
Окрім усього іншого, кожен четвертий, отримуючи неофіційну зарплату, позбавлений усіх решти соціальних виплат. У 22% випадків рішення про те, чи будуть виплачуватися соціальні виплати і яким чином, ухвалює керівник. А кожен десятий співробітник ризикує отримати компенсацію нижче реальної заробітної платні.
Данні були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в жовтні 2014 року. В опитуванні взяли участь 1412 респондентів.
Теги → безробіття зайнятість прес-реліз Україна укрнет