Названі найбільш перспективні професії в Україні – IT-спеціаліст, лікар, військовослужбовець

10 Жов 2014 / 13:54 | Переглядів: 2311

офісний планктон

45% "білих комірців" вважають професію програміста найбільш перспективною в умовах кризи і нестабільності в країні. На другому місці — лікарі, а на третьому — військовослужбовці. Серед найменш перспективних — банкіри, представники творчих професій та наукові співробітники. Про це далі в результатах опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Події останнього року призвели до змін у сприйнятті населенням багатьох професій. Ті з них, які рік рому здавалися офісним працівниками такими, що взагалі не мають майбутнього, сьогодні займають лідируючі позиції в рейтингу найбільш перспективних. І навпаки, найбільш престижні та, здавалось би, перспективні професії відходять на другий план.

Наприклад, трійкою найбільш перспективних професій у 2013 році були: програміст, підприємець і юрист. Сьогодні лідерство змогли втримати тільки IT-спеціалісти. На другій сходинці рейтингу опинилися лікарі, які в зв'язку з величезною кількістю поранених вимушені трудитися більше. Майже третина опитних (28%) вважають, що сьогодні медики дуже затребувані. Третє місце зайняли військовослужбовці та прикордонники (23%). Підприємці та юристи, які в 2013 році займали друге й третє місце в рейтингу, тепер перемістилися на п'яту та дев'яту сходинку відповідно. Цікаво, що в рейтингу найбільш перспективних професій 2014, окрім військовослужбовців, з'явилися також робочі професії (19%), журналісти (15%), співробітники МВС, прокуратури, СБУ і МНС (16%) та фермери (13%). Примітно, що рік тому військовослужбовці та співробітники правоохоронних органів займали лідируючі позиції (п'яте місце рейтингу) в ТОП найбільш неперспективних професій. Схоже, захист Батьківщини, охорона правопорядку, розвиток сільського господарства і висвітлення останніх подій у ЗМІ, на думку українців, сьогодні є найбільш пріоритетними напрямками.

Також відбулися зміни і в рейтингу найменш перспективних професій. Несподівано на першому місці опинилися банкіри, а також представники творчих професій (художники, дизайнери, актори і т.д.). Причому кількість тих, хто вважає ці професії неперспективними, збільшилася приблизно в п'ять разів. Зараз кожен четвертий вважає, що ці професії не будуть затребувані так, як раніше. На третьому місці — наукові співробітники (22%), які в 2013 році займали шосте місце (8%). Варто відзначити, що державні службовці й менеджери з продажу із сьомої та восьмої позиції антирейтингу піднялися на п'яту й шосту відповідно. Із самого низу рейтингу неперспективних професій на четверту сходинку перемістилися менеджери з реклами, PR і маркетологи. Навіть більше: тепер кожен п'ятий вважає цю сферу неперспективною.

Які ж характеристики для оцінки перспективності тієї чи іншої професії є значущими для "білих комірців"? На першому місці — це затребуваність на ринку праці. Дійсно, які можуть бути перспективи в незатребуваних спеціалістів? Жодних. І так вважає переконлива більшість (69% опитаних). Більше половини українців звертають увагу на стабільність галузі, до якої належить професія. У теперішніх умовах чим більш стабільна галузь, тим перспективніша професія. Ще для 47% значення має зарплата. А ось можливість професійного зростання у межах спеціальності й поширеність професії в світі грають значно меншу роль у оцінках перспективності. Варто також відзначити, що є відмінності у сприйнятті перспективності професій між чоловіками і жінками. Для чоловіків на другому місці після затребуваності на ринку праці стоїть висока зарплата, і тільки потім — стабільність галузі.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні 2014 року. В опитуванні брали участь 1200 респондентів.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.