До Тернопільської об’єднаної ДПІ телефонують, у нас запитують…

18 Лип 2015 / 07:25 | Переглядів: 1440

податкова1

Як і де можна ознайомитись із останніми змінами, внесеними до Державного реєстру РРО, щоб не придбати старий касовий апарат?

Відповідно до п. 10 Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 29 серпня 2002 року № 1315 Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій або зміни до нього оприлюднюються у 10-денний строк після їх затвердження Державною фіскальною службою України на її офіційному сайті (http://sts.gov.ua) та у визначених нею друкованих засобах масової інформації. Для придбання РРО потрібно звернутись до виробників чи постачальників касової техніки, перелік яких Ви знайдете також на офіційному сайті ДФСУ (http://sts.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/zastosuvannya-rro/198344.html).

Чи можливо в РРО запрограмувати велику кількість назв товару, для прикладу лікарських препаратів та дієтичних добавок?

Відповідно до п.3 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та /або безготівковій формі (із застосуванням платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування, а саме:

проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (п.11 ст.3 Закону).

Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій визначено перелік моделей, більшість з яких забезпечує попереднє програмування понад 3000 найменувань товарів. За умови застосування електронних контрольно-касових реєстраторів кількість попередньо запрограмованих товарів взагалі необмежена.

Чи може ”єдинник” другої групи, для якого обов'язкове застосування РРО буде тільки з 1 січня 2016 року, уже зараз використовувати його, але поки не реєструвати і не подавати відповідну звітність?

Згідно із ст.13 Закону про РРО особа, яка згідно положень статті 9 цього Закону має право вести облік доходів та витрат у відповідних книгах без застосування реєстраторів розрахункових операцій, може використовувати власні реєстратори розрахункових операцій без їх переведення у фіскальний режим роботи.

Чи зареєструють касовий апарат, привезений із США чи Європи?

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування. Таким чином, якщо апарати, привезені із-за кордону, включені до даного Реєстру, необхідно перш за все звернутись до Центрів сервісного обслуговування для укладання договору про технічне обслуговування та ремонту РРО, а потім до податкової інспекції для реєстрації.

Чи може підприємець, який здійснює торгівлю в одному залі, а в іншому - надає перукарські послуги, використовувати лише один касовий апарат?

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Отже, суб'єкти господарювання зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій на кожному місці проведення розрахунків.

Підприємець надає послуги з ремонту побутової та комп'ютерної техніки. Використовує касовий апарат. Чи може він сам ремонтувати його у разі поломки?

Ні, не може. Це повинні робити визначені законом суб'єкти, а саме, центри сервісного обслуговування - суб'єкти господарювання, які за договором з постачальником надають послуги щодо введення в експлуатацію, технічного обслуговування, гарантійного, післягарантійного ремонту реєстраторів розрахункових операцій.

У касовому апараті, який використовується два роки, вийшов з ладу фіскальний блок. Як відновити інформацію за вказані роки?

Порядком реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417, встановлено, що фіскальний блок - невід'ємна складова частина реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО), за допомогою якої забезпечується реєстрація обороту, визначення розміру податку на додану вартість, керування механізмом друкування чеків і звітів, виведення інформації на індикатори цього РРО.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року № 601 затверджено Порядок технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій (далі - Порядок № 601), що визначає вимоги до технічного обслуговування і ремонту РРО суб'єктів підприємницької діяльності, особливості ремонту фіскального блока.

Зокрема, п. 34 Порядку № 601 визначено, що несправний фіскальний блок реєстратора не підлягає ремонту центром сервісного обслуговування.

Несправний фіскальний блок реєстратора підлягає заміні на новий, опломбований виробником. При цьому в новому фіскальному блоці відновлюється інформація зі щомісячних звітів реєстратора за останні три роки.

Відділ комунікацій Тернопільської об'єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.