Адвокату можна, нотаріусу – ні

01 Лис 2016 / 22:34 | Переглядів: 1057

податкова ДФС

В управлінні обслуговування платників Тернопільської ОДПІ дали роз'яснення, стосовно правомірності здійснення торговельної діяльності особою, яка зареєстрована як адвокат.

Відповідно до ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, якане заборонена законом.

Законом можуть бути встановлені обмеження на заняття підприємницькою діяльністю.

Підпунктом 4 пункту 6.7 розділу VI Порядку обліку платників податків і зборів визначено, що якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому ще й здійснює незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в податковій інспекції як фізична особа - підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

У такому разі, така фізична особа зобов'язана подати, особисто чи надіслати рекомендованим листом з описом вкладення, до податкової інспекції за місцем свого постійного проживання заяву за ф. № 5-ОПП з позначкою "Зміни" та копію документа, що підтверджує право на провадження незалежної професійної діяльності (свідоцтва про реєстрацію, дозволу, сертифіката тощо).

Тобто, фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, можуть зареєструватись підприємцем за відсутності обмежень на заняття підприємницькою діяльністю, яківстановлені законом.

Слід зазначити, що Законом України від 05 липня 2012 року № 5076-VI "Про адвокатуру таадвокатську діяльність" - не заборонено займатись адвокатською діяльністю фізичній особі, яказареєстрована як підприємець.

Однак, нотаріус такою діяльністю займатись не може. Це прописано у статті 3 Закону України "Про нотаріат".

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.