Інформаційна війна є ще одним фронтом сучасної гібридної війни. Останній “накид” російських ЗМІ щодо виконання контракту на постачання БТР-4 до Іраку у 2011-2012 роках, став ще одним підтвердженням цього факту.
Враховуючи великий суспільний інтерес до цього питання, прес-служба “Укроборонпрому” підготувала спеціальний матеріал, який наочно демонструє роботу пропагандисткої машини Кремля на фронті інформаційної війни проти України.
Боротьба за перегляди
20 травня українське видання “Дзеркало Тижня” на своєму сайті опублікувало частину публікації журналіста, який пише під псевдонімом “Дмитрий Менделеев”. На превеликий жаль, редакторами сайту, для привертання уваги читачів, була обрана лише частина статті, де мова йшла не про руйнівну діяльність колишнього проросійського керівництва Концерну, а про сам факт цієї діяльності - намагання саботування поставок БТР-4 за міжнародним контактом на догоду Кремля.
У короткій новині під назвою “З 88 поставлених до Іраку українських БТР-4 завести вдалося лише 56 машин”, лише прискіпливий читач міг помітити, що мова йде про перевірку, яка відбулась у 2014 році. А те, що контракт був укладений ще у 2009 році та станом на 2014 рік, попри протидію Росії, вже давно виконувався, редактори сайту “Дзеркало Тижня”, чомусь, не уточнювали.
Зрозуміло, що у іншому випадку читача навряд чи зацікавила новина 3-ричіної давнини. Але така боротьба за перегляди вже давно перебуває за межами поваги не тільки до читача, але і своєї країни.
В свою чергу, журналіст, який пише під псевдонімом “Дмитрий Менделеев”, навівши інформацію про перевірку БТР-4, не став уточнювати, що у 2014 році могли перевірятися бойові машини, які вже експлуатувались та навіть взяли участь у бойових діях проти терористичних угрупувань. Як і те, що в Іраку українські БТР-4 продовжують успішно воювати проти ІДІЛ і сьогодні.
Міністерство оборони Іраку час від часу публікує відео з БТР-4, як наприклад, інспекцію міністра оборони Халіда аль-Обейді українських бойових машин.
Повз увагу журналіста пройшло і те, що БТР-4 неодноразово доводив свою живучість на полі бою в Іраку. Наприклад, витримавши пряме влучання з протитанкової керованої ракети під час нападу терористів, в той час, коли основний бойовий танк був знищений.
Завдяки бойовому досвіду української бойової машини, який, у більшій мірі, був отриманий у боях на Донбасі, інженери “Укроборонпрому” внесли у конструкцію БТР-4 численні зміни, які підвищили її ефективність та боєздатність.
“Накид” на радість ворогу
Але, у свою чергу, повз таку викривлену публікацію від “Дзеркала Тижня”, не змогли пройти російські ЗМІ, які на наступний день масово вийшли з однотипними новинами про українські БТР-4.
Лише за одну годину такі топові російські рупори пропаганди, як ТАСС, Вести, Russia Today “вибухнули” однаковими новинами з посиланнями на українське видання. Після чого новину почали публікувати і українські ЗМІ, які ведуть проросійську редакційну політику.
На момент підготовки цього матеріалу, викривлену інформацію поширило більше десятка топових російських ЗМІ, а також декілька українських ЗМІ з “російським корінням”. В цей же час, поставити цю “новину” вирішили лише дві поважних українських інтернет-редакції.
За умов гібридної війни саме такий інформаційний фон потрібний Кремлю для того, щоб посилити свою конкуренцію з Україною із ринку зброї Іраку. Тим більше, що ще у 2013 році російські ЗМІ запустили інформацію про нібито зацікавленість Іраку у закупівлі російських БТР-82.
Таким чином, українських журналіст, який нібито має активну громадську позицію, але продовжує використовувати псевдонім, запустив, а редактори сайту “Дзеркало Тижня” активно допомогли створити дуже зручну для Кремля фейкову новину.
Також варто нагадати, що така інформаційна атака на українську зброю вже не вперше поширюється у ЗМІ. Наприклад, ще у середні квітня з‘явилась “інформація”, з посиланням на сумнівні або навіть відсутні джерела, про нібито про “зрив” поставок БТР-4 для Корпусу морської піхоти Індонезії. В той час, коли за усіма 47 оціночними параметрами, які перевіряли індонезійські морпіхи, українські бронетранспортери показали відмінні результати.
У свою чергу Концерн дякує тим журналістам, які не стали поширювати викривлену в інтересах ворога інформацію. Окрім того, маємо повідомити, що через санкції та міжнародний тиск, Кремль буде продовжувати використовувати інформаційні атаки для збереження своїх позицій на міжнародному ринку озброєння.
ДП УкрОборонПром