Тернополяни отримали шанс зекономити на газі

18 Гру 2015 / 13:46 | Переглядів: 1791

газ економія Сергій  Надал

У Тернополі та в інших містах України підприємці провели масові мітинги проти нової податкової реформи, яка, як стверджують мітингувальники, грає на руку олігархамта знищує малий та середній бізнес. Як податкові новації уряду вплинуть на міську господарку, комунальні тарифи та подальше облаштування міста, “НОВА…” поцікавилася у міського голови Тернополя Сергія Надала.

— Пане Сергію, чи будуть взагалі кошти у міському бюджеті, якщо Верховна Рада проголосує за податкову реформу Яценюка?

— Ця реформа не лише вбиває малий та середній бізнес, вона завдає удару по фінансовій спроможності всіх малих та середніх міст України, вона просто викачує кошти з регіонів. Для прикладу, з 1 січня 2016 року уряд фактично скасовує спрощену систему оподаткування для фізичних осіб-підприємців, а єдиний податок, який сплачували такі підприємці, є основним донором місцевих бюджетів. Більше того, навіть 30% єдиного податку, який зберігається для фізосіб-підприємців з обігом менше 2 млн. грн. (це, за приблизними підрахунками, лише 20 % від всіх діючих ФП), спрямовуватимуть до Держбюджету.

Тобто, якщо говорити про нову податкову реформу, треба зупинити всі розмови про децентралізацію, а визнати, що уряд хоче повернути старі комуністичні методи керування у податковій та бюджетній сферах держави. Тому народні депутати від Тернопілля мають зробити все можливе для відхилення нових змін до Податкового кодексу. Їх обирали саме для того, щоб вони відстоювали інтереси своїх громад.

— Якщо ж податкову реформу все-таки “просунуть”, чи готовий до цього Тернопіль?

— Вижити місту, в якого забирають більшість податкових надходжень від представників своєї громади, дуже важко. Однак міська влада в умовах ворожої агресії та жорсткої економічної кризи не має морального права сидіти і чекати гроші з Києва або розраховувати лише на мінімальні кошти міського бюджету. Ми активно співпрацюємо з європейськими та світовими фінансовими структурами.

Принцип роботи полягає у залученні інвестицій за формулою “Відкритість = ресурси!”Як приватному позичальнику виділяють кошти лише у тому випадку, якщо він має добру кредитну історію, якщо він може довести, що може ефективно використовувати кошти, що здатний їх повернути, так і місту виділяють кошти тоді, коли бачать реальні зміни, коли бачать добру волю місцевої адміністрації до діалогу. Тобто, чим більш відкритою є робота місцевої влади, тим більше довіри до неї. Наші міжнародні партнери побачили, що з Тернополем можна мати справу.

Сьогодні основна мета нашої роботи з міжнародними партнерами — щоб тернополяни менше платили за газ та інші комунальні тарифи.

— Але ж нещодавно уряд закликав регіони не спекулювати на темі зниження тарифів, оскільки вирішити її на місцях нереально…

— Тернопіль відповідає на це твердження реальними справами. Ми намагаємось забезпечити умови для зниження тарифів за умови спільної роботи мерії, громади та західних партнерів. Для прикладу, місто нині на шляху отримання від уряду Швеції 300 тис. євро на модернізацію газових котелень та встановлення індивідуальних теплових пунктів. І це лише початок. Зокрема, нещодавно досягнуто домовленостей між Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією, фондом DemoUkrainaDН та комунальним підприємством “Тернопільміськтеплокомуненерго” про нову програму, що включає 300 тис. євро гранту і 300 тис. євро кредиту для реалізації проектів з модернізації котелень у місті Тернополі.Після модернізації, встановлення ІТП та утеплення будинків економія газу сягне 80%.Окрім згаданих структур, у проектах з модернізації централізованих систем теплопостачання беруть участь уряд США та Світовий банк.

— Таким чином, у тернополян є шанс платити менші тарифи?

— Не шанс, а реальна можливість. Незважаючи на всі наші зусилля, “західних коштів” не вистачає для вирішення цієї проблеми у рамках усього міста, тому ми запропонували і вже реалізовуємо “Програму енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя”. В рамках програми передбачено співфінансування на утеплення будинків, встановлення індивідуальних теплових пунктів фінансованих на 70% коштами міської ради та на30% коштами мешканців багатоквартирних будинків. Першими програмою скористалися мешканці багатоповерхівки на вул. Лук'яновича, 1. Тут встановлено перший індивідуальний тепловий пункт, який дозволяє регулювати подачу тепла і гарячої води для окремого будинку.Як показала практика, мешканці будинку на вулиці Лук'яновича, 1 зекономили 60 % коштів від того, що мали б заплатити.А в перспективі економія сягне вже згаданих 80 %.

— Такий механізм варто було б поширити й на інші міста Тернопілля та України…

— Звичайно! Нашу концепцію енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду вже готуються впроваджувати міські голови Івано-Франківська та Хмельницького, які пройшли від ВО “Свобода”. Ми готові допомагати усім мерам Тернопільської області не лише у сфері економії газу, а й у справі отримання західних грантів та щодо участі у програмах Світового банку. В теперішніх умовах це порятунок для середніх та малих міст.
Переконаний, що у спілці громада і міська влада зроблять Тернопіль ще кращим, ще комфортнішим та ще дешевшим.

— Пане Сергію, дякую за таку важливу для всіх тернополян інформацію.

Віра Сотник

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.