Мінрегіон спільно з Світовим банком реалізує низку інвестиційних проектів, спрямованих на розвиток міської інфраструктури та підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України, на загальну суму у 732 млн доларів США.
На реалізацію проекту "Розвиток міської інфраструктури - 2" спрямовано 350 млн доларів США (300 млн за рахунок коштів позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку та 50 млн за рахунок коштів Фонду чистих технологій).Термін реалізації проекту - 6 років (2014-2020)
Цей проектскладається із декількох субпроектів у сфері водопостачання, водовідведення та пілотного проекту з поводження з твердими побутовими відходами на 11 комунальних підприємствах 9 міст: Києва, Харкова, Кіровограда, Житомира, Краматорська, Коломиї, Тернополя, Черкас та Івано-Франківська.
На реалізацію ще одного інфраструктурного проекту"Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України"Україна отримала фінансування від Міжнародного банку реконструкції та розвитку у розмірі 382 млн. доларів США в рамках Угоди про позику №8387-UA (332 млн. доларів США) та Угоди про позику Фонду чистих технологій №TF016327 (50 млн. доларів США). Термін його реалізації також складає 6 років.
Бенефіциарами коштів визначені підприємства з централізованого теплопостачання з Вінниці, Дніпропетровська, Кам'янець-Подільського, Миколаєва, Харкова, Херсона та Чернігова, а також з Дніпродзержинська, Кіровограда, Коростеня, Прилук, Тернополя та Чугуєва.
Надані кошти спрямовуються на реконструкцію мереж із заміною на попередньо ізольовані труби; котелень та центральних теплових пунктів; будівництво котелень на альтернативних видах палива; установку індивідуальних теплових пунктів та приладів обліку, а також виготовлення проектно-кошторисної документації, технічний нагляд, надання інших консультативних послуг.
Довідка
За рахунок коштів Світового банку вже реалізований проект "Розвиток міської інфраструктури". Цей проект запроваджувався протягом 2008-2015 років на комунальних підприємствах з водопостачання та водовідведення 14 міст України: Черкас, Дрогобича, Калуша, Кам'янець-Подільського, Харкова, Коломиї, Нової Каховки, Слов'янська, Борисполя, Новоград-Волинського, Кременчука, Чернігова, Івано-Франківська та Одеси. На його реалізацію було спрямовано 140 млн доларів США.
Станом на 30 червня поточного року повністю завершені основні роботи у всіх 14 містах учасниках проекту "Розвиток міської інфраструктури".Реконструйовано та збудовано 450 насосних станцій. З 2009 року замінено та прокладено близько56 кммереж водопостачання та водовідведення. Середній показник економії електроенергії на комунальних підприємствах-учасниках проекту становить близько 34% (при передбаченому показнику на рівні 15%) або 50,6 млн. кВт/год в рік.
Частина зобов'язань по реалізації цього проекту продовжена до 31 жовтня поточного року.