Постанова Кабінету Мінівстрів України № 409 від 6.08.2014 року встановлює державні соціальні стандарти у сфері житлово-комунального обслуговування.
Твердження окремих авторів публікацій на цю тему в інтернеті про те, що ці норми встановлені лише для тих, хто має субсидії, не відповідає дійсності.
Як пояснив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов, постановою № 409 внесено також зміни до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 р. № 619 в графі "Норми споживання" цифри "9,8", "18,3", "23,6" замінити цифрами "6,0","9,0", "18,0" відповідно.
"Ця норма означає зменшення норм споживання природного газу на побутові потреби (приготування їжі та підігрів води) у разі відсутності газових лічильників для всіх споживачів, незалежно від користування пільгами чи субсидіями", - наголосив Андрій Білоусов.
Щодо нарікань на завищені (9 куб.м.) норми споживання води, за словами заступника Міністра, ці норми встановлюються органами місцевого самоврядування, і Уряд не має повноважень їх змінювати.
"Ці норми враховують і можливі втрати, витоки через несправність сантехнічних приладів, і психологічний фактор, коли споживачі не зацікавлені в економії споживання. Хтось, це критикує, а більшість давно встановила лічильники і розраховуються за фактично спожиті об"єми води. Оскільки і пільги і субсидії раніше надавались на весь розрахунковий об"єм споживання, саме ця частина споживачів менш за все була зацікавлена у встановленні засобів обліку. Жодна країна не може дозволити собі такої надмірної щедрості", - сказав Андрій Білоусов.
Що стосується опалення, як пояснив заступник Міністра, раніше одинокий пенсіонер отримував субсидію на 31,5 кв.м опалюваної площі, була можливість отримати субсидію і на більшу площу, але лише за рішенням районних адміністрацій, виконавчих органів міських і районних рад, або утворенх ними комісій. Тепер така сім'я може отримати субсидію без зайвої тяганити на 48,87 кв.м. Сім'я з двох осіб має право на субсидію на 62,52 кв.м., сім'я з трьох осіб - на 76,17 кв.м. Ці показники цілком покривають ті житлові приміщення, в яких мешкають більшість громадян України.
"Звертаю увагу також на те, що цією постановою внесено зміни до інших нормативних актів, перш за все до постанови від 27 липня 1998 р. № 1156, якими передбачено, що частка плати домогосподарств за житлово-комунальні послуги встановлена у прямій залежності від розміру середньомісячного сукупного доходу на одну особу. Для більшості сімей частка плати буде зменшена. Чимало малозабезпечених сімей, які раніше не мали права на субсидію, тепер зможуть її отримати. І це дуже важливо", - наголосив Андрій Білоусов.
Він підкреслив, що постанова "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" є першим, справді ревлюційним, кроком Уряду у реформуванні соціальних аспектів житлово-комунальної сфери. Мета цього документу - підвищити ефективність системи соціального захисту споживачів житлово-комунальних послуг; створити стимули для економного споживання послуг, енергозбереження; посилити підтримку найбільш незахищених верств населення в умовах підвищення вартості житлово-комунальних послуг.
Теги → газ прес-реліз Тернопіль укрнет