Днями інтернет-видання "Наш день" оприлюднило публікацію під заголовком "Недитяча халепа у Тернополі: пане мер, відкрийте майданчик на проспекті Злуки, 57 ще раз", під якою підписалася журналіст Олеся Іванюк. У публікації йдеться про те, що поблизу нещодавно встановленого дитячого майданчика височіють гори землі. "Уже після відкриття (шкода, що міського голови під час церемонії не було), завезли землю, яку потрібно розгорнути, щоб потім привезти пісок і облагородити територію. Щоправда, матусі сподіваються, що на майданчику, крім гірки, з'явиться ще й пісочниця. Але… Здається, ніхто й не думає розгортати дві купи землі. Може, це такий "ландшафтний дизайн" - щось на кшталт альпійських гірок аля-бардак? Пане мер, відкрийте, будь ласка, дитмайданчик на проспекті Злуки, 57 ще раз", - попросила пані Олеся у своєму дописі. Та її публікація неабияк обурила мешканців, які писали звернення і до обслуговуючого підприємства (ПП "Сонячне"), і до управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР, щодо облаштування цієї ділянки.Вони згуртувалися для того, аби висловити своє обурення редакції видання "Наш день", однак двері редакція видання, яка мала б знаходитися за адресоювул. Крушельницької, 18, офіс 409, у розпал робочого дня виявилися зачиненими. Не відповіли також і за вказаним на сайті видання номером телефону. Відтак ініціативні мешканці звернулися до управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР, щоб відстояти право на свою позицію та пояснили, чому земля поблизу дитмайданчика була не розгорнута.
Мешканка просп. Злуки, 57 пані Ганна Снігур насамперед запевнила, що їм добре відомо, хто ховається за псевдо "Олеся Іванюк". За її словами, ця пані не була присутня на жодному з обговорень щодо облаштування території дитячого майданчика. Навіть більше - живе дописувачка у Сполучених Штатах Америки, і мешканцям не зовсім зрозуміло, чому і з яких міркувань її так хвилює нерозгорнута земля на проспекті Злуки, 57, яку привезли для вирівнювання майданчика.
Ми ж з етичним міркувань не будемо вказувати справжнє ім'я дописувачки, яке нам вказали мешканці. Пані Ганна також хотіла запросити пані "Олесю" на імпровізовану зустріч, щоб пояснити позицію активістів, та дверей їй не відчинили. Тому мешканці хочуть досягнути справедливості і вимагають спростування матеріалу на сайті "Наш день" за опосередкуванням публікації на сайті "Тернопіль житлово-комунальний".
Як розповів мешканець будинку на просп. Злуки, 57, пан Сергій Чорномаз, ще забудовниками житлового масиву, за радянських часів, було передбачено саме два дитячих майданчики на території, що зараз відноситься до будинку. А дітлахів у дев'ятиповерхівці на вісім під'їздів будинку було, та й є чимало. Однак на одній частині будинку вже є дитячий майданчик і з пісочницею, з лавочками, з гойдалками, та туди дітям мешканців І, ІІ та VІІІ під'їздів - зась. Саме тому вони звернулися до обслуговуючого підприємства ПП "Сонячне" та до управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР із проханням облаштувати дитячу гірку з іншого боку будинку, на пустирі, який за радянських часів був дитячим майданчиком.
- За часів незалежності майданчик поступово був занедбаний та знищений “доброзичливими” мешканцями, котрі на цьому місці влаштували місце для вигулу домашніх тварин. Поспілкувавшись між собою та врахувавши, що лише у двох дотичних під'їздах проживає близько двадцяти дітей віком до 4 років, вирішили облаштувати місцину для них. Прохання було виконане - дитячу гірку для нас виділили. Декілька разів мешканці зустрічалися на зборах, щоб узгодити місце, де можна було б встановити майданчик (адже тут були суцільні "катакомби"), та як доцільніше провести зонування території, щоб задовільнити потреби не лише дітей дошкільного віку, але й старших (обумовлювалися можливості влаштування з часом міні футбольного поля, волейбольного чи баскетбольного майданчиків). Зацікавлені мешканці також були готові за власний кошт винаймати екскаватор та купувати землю, щоб розрівняти територію від залишків будівельного сміття та впорядкувати ділянку, -пояснює пан Сергій.-Одне з підприємств міста за сприянням працівників УЖКГ та одного з депутатів Тернопільської міської ради (прізвище не розголошуємо, що б не було зайвих звинувачень) нам допомогли з важкою будівельною технікою. Ділянку не лише безкоштовно розрівняли, але й якісно, за що варто віддати належне. Але цього, на жаль, виявилося недостатньо. Тому ми вирішили додатково привезти землі, щоб вирівняти місце поблизу дитмайданчика та засіяти суміші газонних трав. Для цього потрібно було хоча б десяти сантиметровий шар ґрунту. Посприяли нам у доставці землі, яку ми планували розгорнути своїми силами. Однак, по-перше, її було замало на той момент, а по-друге - почався період дощів. Відтак ми вирішили дочекатися, поки нам довезуть або ми самі знайдемо потрібну кількість родючої землі, щоб не виконувати роботу двічі. Чому журналістка, проявивши свою некомпетентність та заангажованість, втрутилася і яке вона має право критикувати чиюсь роботу - мені не зрозуміло. Та тепер, боїмося, що нам не будуть сприяти так, як робили це до певного моменту через "ведмежу послугу" "журналістки".
24 вересня працівники ПП "Сонячне" здійснили роботи з розрівнювання землі поблизу будинку, та не лише представники ініціативної групи обурені діями своєї сусідки, але й інші сусіди, котрі проходили під час проведення впорядкувальних робіт, висловлювали своє невдоволення, адже доведеться робити це вдруге. Як запевнила майстер дільниці ПП "Сонячне" пані Любов Миськів, землю довезуть за першої кращої нагоди, адже є певні обставини, які ускладнюють цю роботу: землю не можна набрати будь-де у таких великих кількостях, крім того, вона має бути придатною для висівання трави, а, відповідно, чистою.
Представники ініціативної групи налаштовані доволі категорично: хоча й не очікують допомоги від власних сусідів, але й не можуть змиритися з тим, що хтось "суне палки у колеса". Як розповідають вони, разом із мешканцями під'їздів, які виходять на цю територію, мають намір здійснити тут ряд робіт впродовж наступних років.
-Ми розуміємо, що тут нічого не робилося понад двадцять років, і тому роботи тут - як мінімум на п'ятирічку, -кажуть вони.- Та ми готові працювати самі та співпрацювати з мерією, з обслуговуючим підприємством, вкладати власні заощадження та роботу, аби на пустирі облаштувати зони відпочинку для дітей різного віку. Дуже прикро, що вже перші наші кроки викликали такий негативний резонанс завдяки непрофесійним діям журналіста…
Як розповіли представники ініціативної групи, територію хочуть впорядкувати та здійснити зонування за допомогою зелених насаджень, але не за радянським принципом "тут - твоє, а тут - моє", а таким чином, щоб це було місце для дозвілля і дітей, і дорослих мешканців сусідніх дотичних будинків. Планів у них є чимало, та, на думку співрозмовників, робити добрі справи треба мовчки.
Тим часом директор ПП "Сонячне" Мирослава Ленчишин щиро дякує мешканцям проспекту Злуки, 57 за співпрацю і активну життєву позицію та запевняє, що конфлікт ніяк не вплине на роботу підприємства в плані обслуговування вказаного будинку. Натомість, вона запрошує усіх мешканців, які хочуть долучитися до благоустрою прибудинкової території, до обговорень, де можна висловити свої думки назагал та ознайомитися з точкою зору інших мешканців. В разі виникнення запитань, тернополяни можуть звертатися насамперед до обслуговуючого підприємства, а не лише до засобів масової інформації.