Юрій Гулкевич: «Політичні та суспільні зміни в Україні, які відбулись під час Революції Гідності стали поштовхом до кардинальних змін у організації роботи та структурі органів прокуратури області»

24 Лют 2015 / 15:31 | Переглядів: 1317

прокуратура обласна Юрій Гулкевич

Прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич проінформував громадськість про результати роботи органів прокуратури області за рік після Революції Гідності.

Упродовж минулого року при скороченні штатної чисельності прокурорських працівників більше ніж на 10% відбулося його суттєве оновлення. Із займаних посад звільнено більше тридцяти прокурорських працівників, у тому числі прокурора області, трьох його заступників, змінено тринадцять керівників структурних підрозділів апарату та більше десяти прокурорів районного рівня.

З набранням чинності окремих положень нового Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року у структурі апарату прокуратури області ліквідовано підрозділи, які здійснювали функції нагляду за додержанням і застосуванням законів, а також спеціалізовані прокуратури у природоохоронній і транспортній сферах.

Розпочато практичну реалізацію вимог Закону України "Про очищення влади". На виконання вимог Закону наказом Генерального прокурора України з органів прокуратури звільнено першого заступника прокурора Тернопільської області. Триває перевірка інших працівників.

В лавах прокуратури області немає працівників, причетних до кримінального та адміністративного переслідування учасників мирних акцій протесту.

Особливе значення в умовах кадрових змін надається добору працівників з належними професійними та моральними якостями. Завдяки принциповій позиції керівництва щодо недопущення корупційних діянь чи інших ганебних вчинків, торік звільнено прокурора Теребовлянського району за порушення Кодексу професійної етики та поведінки.

Правоохоронними органами області не допущено тривалого, без прийняття процесуальних рішень, розслідування кримінальних проваджень по подіях Тернопільського Євромайдану та стосовно високопосадовців владних структур. На даний час таких кримінальних проваджень немає.

Окрім того, організовано перевірку дій трьох суддів Тернопільського окружного адміністративного суду при прийнятті рішень про обмеження права на мирні зібрання у період з 10 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року у обласному центрі.

Завдяки впровадженню нових підходів до роботи посилено відповідальність кожного працівника за її ефективність. Прокурорську діяльність спрямовано на ефективну реалізацію визначених законом завдань та функцій, зосереджено зусилля на відновленні довіри та підвищення авторитету до органів прокуратури.

Роботу зосереджено на боротьбі з корупцією, передусім, на викритті фактів хабарництва серед посадовців правоохоронних, контролюючих органів та владних структур. Серед притягнутих до кримінальної відповідальності - 5 міліціонерів, 3 податківці, у тому числі начальник міжрайонної ОДПІ, 10 державних службовців, серед яких один - 4 категорії, 3 керівники органів місцевого самоврядування, 16 посадових осіб юридичних осіб публічного права. Уже у поточному році, викрито на отриманні неправомірної вигоди 4 посадовців, серед яких - 2 працівники міліції, податківець та керівник одного з відділів виконавчої служби.

При здійсненні представницької функції діяльність прокуратури зосереджена на захисті інтересів громадян та держави в суді. Уже цього року прокурори направили до суду позовів на суму понад 19 млн. гривень.

Прокурор Тернопільської області
Юрій Гулкевич

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.