Викладачам щастить: як біля педагогічного роздають землю під будинки

03 Гру 2019 / 16:57 | Автор: Тетяна Колеснік | Переглядів: 6063

biblioooooo

Чим ближче до виборів, тим менше у Тернополі залишається вільної комунальної землі. Міські обранці вдалися щедро роздавати без аукціону ділянки під індивідуальне будівництво, яке потім стає багатоповерхівкою. Як? Лайфхак у тексті!

"Під хату з видом на бібліотеку"

"Дати дозвіл громадянину Федаку Павлу Михайловичу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею до 0,0428 га безоплатно у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд", - йшлося в проекті рішення міськради.

Тоді, у 2017 році, за це перше рішення проголосувало 27 депутатів. Голосували наосліп, бо в рішенні не вказано навіть адреси. Павло Федак міг сміливо розробляти землю будь-де. Хоча ділянка, яку чоловік в результаті отримав, - коштувала б на аукціоні не один мільйон, адже знаходиться вона в популярному мікрорайоні "Дружба", на перехресті вулиць Кривоноса-Громницького.

Поки що це порожня ділянка, що межує із бібліотекою Тернопільського національного педагогічного університету. Цією землею студенти ходять за книжками, а мешканці навколишніх будинків скорочують собі дорогу додому.

Хоча поки що тут все - законн, адже кожен громадянин України може скористатися своїм правом на отримання у власність від держави або територіальної громади 6 ділянок у будь-якому куточку України. В тому числі просити ділянку для індивідуального будівництва.
Цим правом і скористався Павло Федак. Інша справа, що громадянам рідко щастить взяти ділянку не те, що в такому "козирному" місці, а будь-де. І точно мало кому щастить одним рішенням сесії перетворити землю для будинку у ділянку для багатоповерхівки.

Незабаром після рішення про виділення Павлу Федаку землі, на сайті міськради з'явилося ще одне рішення. У ньому Федак просив депутатів змінити цільове призначення землі - з індивідуальної забудови у "будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку". І 30 депутатів міськради у квітні 2019 року підтримали прохання.

Або це неймовірний збіг, або ж Павло Федак і не планував будувати собі житло, а одразу мав намір переоформити ділянку під майбутню багатоповерхівку.

"Вона вже не моя"

Щоб не перебирати здогадки, ми зателефонували до самого Федака. Номер чоловіка було дістати нескладно, адже він частково людина публічна - працює у тому ж таки Тернопільському національному педагогічному університеті, навпроти бібліотеки якого йому дали землю. Чоловік викладає на факультеті мистецтв.

З кількох джерел ми перевірили, що саме він отримав ділянку. Підтвердив у телефонній розмові це і сам Павло Федак. Спочатку чоловік запитав, для чого нам ця інформація.

"Питання щодо тієї землі не до мене. Питайте теперішнього власника",- сказав Павло Федак.
Чомусь називати як саме передавав Федак землю (продав чи подарував) і хто цей новий власник не хотів. У позитивному тоні відрядив нас подалі...

А ще був гараж?

Під час підготовки цього розслідування ми також натрапили на рішення сесії, яким Павлу Федаку та ще двом людям одним рішенням виділили землю під гаражі. І теж недалеко від його місця роботи - навпроти супермаркету "АТБ". Зараз там стоять два білборди, але насправді це уже приватна земля, віддана нібито під гаражі. Чому "нібито"? Бо на карті це уже не три окремі ділянки, в яких потребували люди, бо не мали де машину зберігати, а одна, об'єднана ділянка. І зі слів Федака, теж належить іншим людям.

На наше запитання про те, чи буде гараж на тій землі, пан Федак сказав, щоб як і у випадку з землею біля бібліотеки, зверталися до нового власника. Судячи з усього - це одна і та ж людина.

Викладачам щаститьВочевидь, не тільки Павло Федак взявся активно використовувати своє право на землю неподалік університету. Скористалися ним й інші працівники педагогічного, хтось отримав гаражі на вулиці Громницького, що напроти дитячого садочка. Хтось поруч з Федаком взяв ділянки під гаражі поруч супермаркету "АТБ". Усі ці виділення землі активно підтримував ще один викладач, декан історичного факультету у ТНПУ, депутат міськради Володимир Місько.

З деякими щасливими власниками ділянок депутат активно викладає спільні фото, декого з них ми знайшли в його друзях у соцмережах. До речі, приймає громадян Володимир Місько теж тут, у стінах рідного ВНЗ. А отже, добре знає, де знаходиться земля біля бібліотеки, де "вкроїли" гаражі біля "АТБ", а де - на вул. Громницького.

Ми зателефонували Володимиру Міську, аби запитати, чи справді він думає, що біля "АТБ" будуть гаражі. На що народний обранець відповів чітко: "Навряд, які там гаражі".

Далі було логічним питання "То чому депутати давали землю під гаражі, якщо насправді їх там не буде". У відповідь почули: "І шо?".
Про те, що саме колегам по роботі активно виділяють землю навколо педагогічного, Володимир Місько каже, що теж не знав. Мовляв, на сесію йде стільки питань, що де там встигнеш.

"Зауважень від профільної комісії не було. Спротиву від людей теж. То чому мав не підтримувати?", - відповідав пан Володимир.
Справді, чому б ні? Та таки є причини. Ринкова вартість ділянки біля педагогічного - це мільйони гривень, які могли б наповнити міський бюджет. За ці кошти можна було б врешті завершити, до прикладу, ремонт Гаївського мосту, який місяцями створює затори. Та це було б вигідно місту, а не депутатам міськради…

Теги →

Editor

Тетяна Колеснік

Усі публікації автора →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.