Дорогі тернополяни, українці, друзі!

23 Січ 2013 / 12:54 | Переглядів: 1838

Сергій Надал

Щиро вітаю вас із Днем Соборності України.

22 січня 1919 року Акт Злуки об'єднав Українську та Західно-Українську Народну Республіку. Це одна з найбільш знакових і світлих подій української історії. Це був знак єдності, якого так прагнули покоління українців, роз'єднані ворожими імперіями і чужими політичними інтересами. Це був знак державності, за відновлення якої боролись українці століттями. Це був знак, який упродовж всього ХХ століття був символом спільних прагнень українців усіх частин України.

Значення єдності України ми відчували протягом всієї нашої історії. На жаль, і сьогодні все ще лунають гасла деструктивних сил, які хочуть розшматувати нашу державу. За мовною ознакою, територіальною, конфесійною. Її шматують недолугі політики, які знаходяться на службі не в українського народу, а прислуговують іншим урядам. Але поступовий розвиток і сильна держава можливі лише в єдиній, неподільній країні. В країні з різними традиціями і звичаями, країні з географічним і культурним різноманіттям. У нашій різноманітності - наша сила і величезний потенціал розвитку.

У подіях 1919 року зашифрований могутній національний духовний зміст. Після століть бездержавності і розділеності українці довели самі собі і світові, що ніхто не може знищити народ, який є єдиним, який прагне свободи у власній державі. Не дивно, що однією з найяскравіших подій новітнього національного відродження України був "Ланцюг єднання", який 22 січня 1991 року об'єднав Україну від Львова до Києва. Пригадуючи події 1919 року, українці у 1991 році здійснили подію, яка мала потужний вплив на все, що відбувалося після неї. Люди утворили живий ланцюг. Стояли з прапорами, співали українських пісень. У цьому ланцюгу були тисячі тернополян, був у ньому і я - мені тоді було 16 років - разом з моїм дідусем Степаном.

Одна з найбільших вулиць нашого міста названа на честь проголошення АктаЗлуки. І в цьому є закладене значення, яке сьогоднішні покоління трнополян хочуть передати нашим нащадкам. Ми хочемо передати нашим дітям розуміння цінності єдиної України. України сильної, могутньої, розвинутої. України, яка гідна тих жертв, які були принесені поколіннями борців-героїв.

У день Соборності зичу всім українцям, тернополянам, всім українським патріотам у всьому світі доброго здоров'я, щастя, миру і злагоди в ім'я процвітання України.

Слава Україні!

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.