Юрій Березовський: «Горе-мисливці на своїх автомобілях знищують посіви озимих та розстрілюють фауну Тернопілля»

20 Жов 2017 / 12:02 | Переглядів: 1451

браконьєри на авто 2

Серйозну проблему, яка упродовж кількох останніх років завдає суттєвих збитків сільгоспвиробникам, чиї поля межують з лісовими масивами, а також природі озвучив на прес-конференції депутат Тернопільської обласної ради, очільник ПМП "Агрон" Юрій Березовський.

За словами відомого аграрія, з кожним роком набуває усе більшого і більшого масштабу проблема з горе-мисливцями: "Зараз осінь. Ми уже заклали основу під майбутній 2018 року урожай. Їжджу полями і від того, що я бачу, серце болить. Вони масово заїжджають у поля вночі та мовою браконьєрів "б'ють під фари", завдаючи цим нам великих збитків, бо після тих наїздів озимина не відновиться. Поряд із цим вони роблять значну шкоду й нашій природі, бо по-суті знищують цим всю живність на прилісових територіях. І роблять це не лише в сезон полювання".

Юрій Березовський:

Своє звернення не лише до відповідних органів, а й всієї громади краю Юрій березовський назвав криком душі: "Таку шкоду наносять не лише біля Тернополя, а вона є масштабною у рамках нашої області та України. Вітчизняні телеканали показували, як в інших регіонах - зокрема на Житомирщині з цим таки боряться. Упіймали молодиків у камуфляжах із сучасною зброєю, котру разом із технікою, що дуже необхідні для захисту України від російської агресії, застосовують для нищення рідної природи".

Як зазначив пан Юрій, лише його господарству зловмисники зі зброєю нав руках завдали збитків на десятки тисяч гривень, а всій загалом області - ця цифра сягне мільйонів гривень: "Нехтуючи працею аграріїв, люди зі зброєю на своїх важких автомобілях заїжджають на поля та фактично знищують посіви сільськогосподарських культур. Ці землі потім стають непридатними для урожаю, адже ущільнюється ґрунт. Окрім цього горе-мисливці використовують високоякісну техніку - тепловізори, прибори нічної стрільби. Тому у такий спосіб вони по-суті здійснюють не відстріл, а повне знищення популяцій зайців і кабанів.

Юрія Березовського дивує, що в країні, яка прагне до Євроспільноти, не беруть приклад у ставленні до природи від цивілізованого світу: "Коли перебуваєш за кордоном, то можна бачити як дикі звірі, не боячись підходити до автобанів. Це свідчить про те, як їхнє суспільство ставиться до охорони природи, як там ставляться до аграріїв. А в нас - усе, чомусь, навпаки".

Хоч ПМП "Агрон" зверталося з цією проблемою до Тернопільських міської і районної організацій мисливців та рибалок, Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства, але ніде на законні запити агроформування не відредагували: "Торік ми зверталися з цією проблемою до відповідних органів, чиїм обов'язком є ця робота - здійснювати відповідні рейди. І ми би їм у цьому допомогли, то, на жаль, я цього не бачу. Не було зроблено і жодного стосовно цих порушень адміністративного стягнення".

Очолюване Юрієм Березовським сільгосппідприємство не може самостійно контролювати цю ситуацію: "Ми не маємо надлишкової робочої сили, щоб охопити охороною усі орендовані "Агроном" землі. До того ж, ця проблема існує й щодо наділів поза межами угідь нашого підприємства, які теж слід моніторити. І ми готові допомагати здійснювати разом із спеціалізованими службами та правоохоронцями, куди підприємство теж звернулося, такі рейди".

браконьєри на авто 1

Якщо залишити людей зі зброєю без покарання, вони продовжуватимуть нищити урожай хліба та нашу фауну, - наголосив відомий аграрій: "Найгірше, що безнаказанність породжує свіжі зловживання. Я вважаю, що справжній мисливець, якщо він бодай себе поважає, не поїде з включеними фарами заганяти звіра і не буде після цього стріляти в нього. І не насотиме він збитків сільському господарству, бо це - копітка людська праця. Тому цю проблему треба викорінювати всіма цивілізованими способами - від контролю з боку відповідних органів до впливу на горе-мисливців громади".

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.