Як уникнути ускладнень та яка профілактика є ефективною при захворюванні на коронавірус, – розповіла лікарка з Тернополя Наталія Брикса

22 Кві 2020 / 11:09 | Переглядів: 1199

likarnaaa

Часто вчені та практикуючі лікарі висловлюють спільну думку про ураження коронавірусом 80% людства. Спеціалісти Китаю, які проводили спостереження за пацієнтами, що захворіли на COVID-19 у важкій формі, стверджують, що наслідки хвороби є досить серйозними. В пацієнтів після виписки з лікарень, було зафіксоване зниження функціонального стану легень на 25-30%!

Відбувається зменшення об'єму легень, йде розвиток легеневого фібріозу - легенева тканина заміщується на сполучну тканину з утворенням рубців. А також фіксуються часті випадки розвитку серцевої недостатності або аритмій.


Що можна зробити, аби уникнути ускладнень та які способи профілактики сьогодні є дієвими й корисними, пояснює завідувачка фізіотерапевтичним відділенням та кабінетом ЛФК Тернопільської університетської лікарні Наталія Брикса.

За її словами, наш організм є уразливим до зараження коронавірусною інфекцією, тому маємо до цього підготуватися як слід. І поряд з підтримкою гігієни та практикою дистанціювання, варто зайнятися і зміцненням функціонального стану дихальної та серцево-судинної системи.

"Повітря, як і їжа, здатне дарувати вашому тілу енергію. При проведенні дихальної гімнастики:
покращується кровообіг та вентиляція легень;
активно забезпечується організм людини киснем;
покращується самопочуття та настрій, - каже Наталія Брикса.

Відтак, для того, щоб правильно займатися дихальною гімнастикою вдома, Наталія Ярославівна підготувала комплекс вправ, які радить виконувати кожному з профілактичною метою.

Вправа №1. Після глибокого вдиху через ніс затримати дихання, витримавши паузу скільки зможете (приблизно 10 с) і повільно зробити видих. Повторити 5-6 разів.

Вправа №2. Зробіть вдих через ніс, а видих через максимально стиснуті губи. Повторіть 5-6 разів. Ця вправа вирівнює повітряний потік в органах дихання, покращує постачання киснем і зменшує задишку при фізичних навантаженнях.

Вправа №3. Лягти на підлогу, зігнути ноги в колінах. Одну руку покласти на живіт, другу - на груди. Вдих через ніс - живіт надувається. Видих через рот - живіт здувається. Повторити 3-4 рази. Вправа направлена на зміцнення м'язів діафрагми, при якому легені працюють ефективніше.

"Звертаю увагу, що дихальні вправи виконують на стадії одужання, а не в розпал захворювання. До виконання вправ слід приступати як тільки температура тіла нормалізувалась або знизилася до субфебрильної (t 37). Дихальні вправи застосовуються як з профілактичною, так і лікувальною метою для пришвидшення одужання та зменшення впливу запальних процесів на організм. Але найкраще лікування - це профілактика. Будьте здорові!", - підкреслює Наталія Брикса.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.